Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wszystko jasne, oto nowy klub Lionela Messiego. Przeciek z pierwszej ręki
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Wszystko jasne, oto nowy klub Lionela Messiego. Przeciek z pierwszej ręki

Projekt bez tytułu - 2021-06-02T173259.910
Rex Features/East News

Lionel Messi jest coraz bliżej podpisania umowy z nowym klubem. Po fiasku rozmów z Barceloną, która z powodu wielkich problemów finansowych, nie może zakontraktować ponownie swojej legendy, Argentyńczyk szybko doszedł do porozumienia z nowym pracodawcą. Według najnowszych informacji 34-latek lata moment zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Paris Saint-Germain. 

  • Lionel Messi jest coraz bliżej podpisania umowy z nowym klubem po odejściu z FC Barcelony

  • Według najnowszych informacji, Argentyńczyk ma zostać lada moment piłkarzem Paris Saint-Germain

  • Informację tę potwierdził brat właściciela klubu, który przekazał na Twitterze, że Messi dogadał się już z francuskim klubem

Lionel Messi jest o krok od podpisania umowy z nowym klubem. Gwiazdor już we wtorek ma zostać oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Paris Saint-Germain. Informację tę potwierdził już brat właściciela francuskiego klubu.

Lionel Messi wybrał nowy klub

W czwartek FC Barcelona wydała komunikat, który wstrząsnął światem futbolu. Lionel Messi nie przedłuży umowy z klubem, w którym spędził ponad dwadzieścia lat i sięgnął po wszystkie najważniejsze tytuły klubowej piłki. Absolutna legenda “Barcy” w nowym sezonie będzie występować w innym klubie (więcej TUTAJ).

- Pomimo osiągnięcia porozumienia pomiędzy FC Barceloną a Leo Messim ws. nowego kontraktu, nie będzie go można sformalizować ze względu na problemy ekonomiczne i strukturalne - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Wszystko z powodu katastrofalnej sytuacji finansowej katalońskiego klubu. FC Barcelona przekroczyła limit wynagrodzeń o ponad 40 proc. i nie jest w stanie zakontraktować już Messiego, który z klubowej kasy pobierałby kilkadziesiąt milionów euro za rok gry.

Argentyńczyk zdaniem mediów szybko zaczął rozglądać się za nowym klubem, gdy stało się jasne, że w Barcelonie nie może zagrać. Swój wzrok skierował podobno ku Paris Saint-Germain i skontaktował się z jego działaczami. Wygląda na to, że właśnie w stolicy Francji 34-latek będzie kontynuował przygodę z piłką.

Messi coraz bliżej Paris Saint-Germain

Transfer do PSG potwierdza najnowszy wpis na Twitterze brata właściciela tejże drużyny. Khalifa Bin Hamad Al Thani, brat emira Kataru, do którego należy PSG napisał otwarcie, dołączając wymowną grafikę, że Messi lada moment przeniesie się do Paryża. 

- Negocjacje zostały zakończone. Wkrótce to ogłosimy - napisał Khalifa Bin Hamad Al Thani dołączając zdjęcie Messiego w koszulce PSG (na razie to tylko stworzona grafika).

We francuskich i hiszpańskich mediach już wczoraj pojawiła się informacja, że Lionel Messi ma zostać zaprezentowany jako piłkarz Paris Saint-Germain w najbliższy wtorek. Na ten dzień paryski klub wynajął już podobno Wieżę Eiffle’a. To tam ma odbyć się przywitanie Argentyńczyka, podobnie jak to było kilka lat temu z Neymarem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane