Swiatsportu.pl
EN 01492276 0030

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wyraźny awans Polski w rankingu FIFA

16 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski zanotowała awans w najnowszym rankingu FIFA. Biało-Czerwoni dzięki dobrym występom we wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw świata poprawili swoją wcześniejszą lokatę o kilka pozycji. Podopiecznym Paulo Sousy udało się przeskoczyć aż trzy uznane drużyny.

  • Reprezentacja Polski zanotowała awans w najnowszym rankingu FIFA

  • Biało-Czerwoni poprawili swoją lokatę o kilka pozycji dzięki dobrej grze we wrześniowych meczach eliminacji MŚ

  • Polacy są aktualnie sklasyfikowani na 24. miejscu. Przeskoczyliśmy kilka uznanych drużyn

Reprezentacja Polski bardzo dobrze zaprezentowała się we wrześniowych meczach z Albanią, San Marino oraz Anglią. Nasza kadra dzięki dobrym wynikom w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu zanotowała awans w najnowszym rankingu FIFA. 

EN 01493279 0056

Media: Jest nowy faworyt do ściągnięcia Roberta Lewandowskiego

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski awansowała w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zanotowała awans w najnowszym rankingu FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zaktualizowała zestawienie na podstawie wrześniowych meczów eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni awansowali o trzy pozycje.

W ostatnim, sierpniowym zestawieniu Polacy znajdowali się na 27. miejscu. Wówczas zanotowali spadek po nieudanym występie na Euro 2020 z 21. miejsca. Teraz powoli wracają w górę tabeli.

Reprezentacja Polski we wrześniowym rankingu FIFA znalazła się bowiem na 24. pozycji. Awans Polaków to oczywiście efekt bardzo dobrej postawy drużyny w meczach z Albanią, San Marino oraz Anglią. Nasi piłkarze dwa pierwsze mecze wygrali, a na koniec zremisowali z aktualnymi wicemistrzami Europy.

Biało-Czerwoni wyprzedzili Japonię, Ukrainę, a także Austrię. Naszej kadrze jednak nadal sporo brakuje do najlepszego miejsca, jakie zajmowała w tym roku. W pierwszej połowie 2021 Polacy byli sklasyfikowani na 19. miejscu.

Anglicy wskoczyli na podium. Lider nadal bez zmian

Na czele rankingu FIFA doszło do nieznacznych zmian. Liderem nadal pozostają Belgowie, którzy wyprzedzają Brazylię. Na trzecie miejsce awansowali natomiast Anglicy, którzy zepchnęli tym samym z podium aktualnych mistrzów świata, Francuzów. 

Piąte miejsce należy do Włochów, a szóste do Argentyny. Czołową dziesiątkę od siódmego miejsca uzupełniają kolejno Portugalia, Hiszpania, Meksyk i Dania. 

Spośród rywali Polaków w eliminacjach mistrzostw świata najwyżej sklasyfikowani są właśnie Anglicy. Pozostałe drużyny, z którymi podopieczni Paulo Sousy walczą o wyjazd na mundial do Kataru, są na niższych od naszej pozycjach. Węgrzy są na 40. miejscu. Albania jest 66., Andora 156., a San Marino 210.

Tylko prawdziwy piłkarski ekspert będzie znał odpowiedzi na wszystkie pytania. Sprawdźmy, co wiecie o rywalizacji Legii ze Spartakiem?

Pytanie 1 z 7

Zaczniemy od najłatwiejszego. Ile razy Legia mierzyła się ze Spartakiem Moskwa?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Cristiano Ronaldo znokautował kobietę przed meczem Ligi Mistrzów. Chwile grozy, potem piękny gest gwiazdora

  • Znamy już rywali Polaków w półfinale ME. Rewelacja odpadła, nasi siatkarze będą mieli za to okazję do rewanżu

  • Jest nowy faworyt do ściągnięcia Lewandowskiego. Gigant włącza się do gry, chce go dawny znajomy