Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Występ Andrei Bocelliego uświetni ceremonię otwarcia Euro 2020 przed meczem Turcja-Włochy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Występ Andrei Bocelliego uświetni ceremonię otwarcia Euro 2020 przed meczem Turcja-Włochy

Euro 2020
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Euro 2020 rozpocznie się już dziś wieczorem! Na ten dzień kibice piłki nożnej czekali z utęsknieniem. Ceremonia otwarcia turnieju odbędzie się w Rzymie i poprzedzi mecz Turcja-Włochy. W trakcie uroczystej inauguracji imprezy wystąpi m.in. Andrea Bocelli. Co wiemy jeszcze na temat pokazu oraz o której rozpocznie się pierwsze spotkanie mistrzostw?

  • Już dziś pierwszy mecz Euro 2020

  • Na boisku stadionu w Rzymie wybiegną zespoły Turcji oraz Włoch

  • Spotkanie poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw

  • Część artystyczną uświetni m.in. Andrei Bocelliego

Wreszcie nadszedł tak długo wyczekiwany przez kibiców 11 czerwca. Dziś wieczorem zostanie zainaugurowane Euro 2020, a w meczu otwarcia wystąpią reprezentacje Turcji oraz Włoch. Spotkanie zostanie poprzedzone wyjątkową ceremonią otwarcia.

Jak to mają w zwyczaju Włosi, bowiem wszystkie dzisiejsze wydarzenia odbędą się na stadionie w Rzymie, część artystyczna będzie miała podniosły charakter dzięki choćby występowi Andrei Bocelliego. O której rozpocznie się ceremonia otwarcia? Co zobaczymy w jej trakcie? Na którą zaplanowano start pierwszego spotkania turnieju?

Andreca Bocelli gwiazdą ceremonii otwarcia Euro 2020

Przy okazji wielkich turniejów piłkarskich tuż przed ich rozpoczęciem odbywa się widowiskowa ceremonia otwarcia. Na temat tego, co wydarzy się podczas części artystycznej inaugurującej Euro 2020, wiadomo tyle, że w jej trakcie odbędzie się pokaz zespołu akrobacyjnego Włoskich Sił Powietrznych "Frecce Tricolori" oraz pokazy pirotechniczne.

Ujawniono też, kto będzie gwiazdą wieczoru. Otóż na płycie boiska stadionu Stadio Olimpico w Rzymie pojawi się doskonale znany na świecie śpiewak operowy Andrea Bocelli. To właśnie Włoch jest autorem jednego z najpopularniejszych utworów pop opery, czyli singla "Time to say goodbye" zaśpiewanego w duecie z Sarah Brightman.

63-letni niewidomy od dwunastego roku życia przez wylew krwi do mózgu tenor oraz kompozytor jest zachwycony tym, że będzie mógł być częścią najważniejszym piłkarskiej imprezy Starego Kontynentu.

- To będzie wielka przyjemność i zaszczyt móc zaoferować swój głos podczas jutrzejszej ceremonii otwarcia Euro 2020 na stadionie Olympic w Rzymie. To będzie też świetna okazja do tego, by wysłać silny przekaz nadziei i pozytywnego myślenia - napisał Andrea Bocelli na Instagramie.

Włoch zaśpiewa utwór "Vincerò", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Wygram". Na murawie pojawić się mają członkowie ostatniej włoskiej drużyny mistrzów świata z 2006 roku, a konkretnie Francesco Totti oraz Alessandro Nesta.

Mecz Turcja-Włochy zainauguruje Euro 2020

Ceremonia otwarcia ma rozpocząć się o 20:30, a tuż po niej ruszy spotkanie reprezentacji Turcji i Włoch. Piłkarze Italii jako jedni z gospodarzy turnieju, wszystkie mecze rozegrają na obiekcie Stadio Olimpico w Rzymie.

Do tej pory w oficjalnych meczach oba zespoły zagrały ze sobą dziesięć razy i aż siedem z tych spotkań wygrała reprezentacja Włoch, natomiast trzy pozostałe zakończyły się remisem. Ostatnie potyczka o punkty miała miejsce podczas Euro 2000, kiedy oba zespoły także spotkały się w jednej grupie. Wówczas lepsza okazała się drużyna prowadzona Italii, która wygrała z Turcją 2:1. 

Faworytami tego spotkania ponownie będą, Włosi, którzy pod wodzą Roberto Manciniego w ostatnich latach powrócili do europejskiej czołówki. Niemniej Turków nie należy lekceważyć, gdyż mają oni w swoim składzie kilku znakomitych zawodników z Burakiem Yılmazem, Hakanem Çalhanoğlu i Çağlarem Söyüncü na czele.

Pierwszy gwizdek meczu Turcja-Włochy wybrzmi o 21:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na kanałach TVP1 i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane