Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zamieszanie wokół Legii. Ekstraklasa przełoży mecz z Zagłębiem
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Zamieszanie wokół Legii. Ekstraklasa przełoży mecz z Zagłębiem

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T093339.125
mat. prasowe fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa w środę zremisowała z Dinamem Zagrzeb 1:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Po meczu szkoleniowiec warszawskiego zespołu Czesław Michniewicz zaapelował o przełożenie sobotniego meczu ligowego z Zagłębiem Lubin. Początkowo niechętna Ekstraklasa, ma zmieniać zdanie.

  • Legia Warszawa zremisowała z Dinamem Zagrzeb 1:1 i ma szansę na awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów

  • Zaraz po spotkaniu trener mistrzów Polski zaapelował o przeniesienie meczu ligowego z Zagłębiem Lubin

  • Ekstraklasa początkowo nie chciała się zgodzić, ale ostatecznie ma zmienić zdanie

Legia Warszawa zrobiła ważny krok do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarze Czesława Michniewicza zremisowali 1:1 na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb, co jest bardzo dobrą zaliczką przed rewanżem.

Legia Warszawa zremisowała z Dinamem Zagrzeb

Mistrzowie Polski przegrywali od 59. minuty po trafieniu Bruno Petkovicia, który strzałem głową wykończył doskonałe dośrodkowanie Luki Ivanusecia. Osiem minut przed końcem pięknym strzałem zza pola karnego do wyrównania doprowadził Ernest Muci.

Kwestia awansu do kolejnej rundy rozstrzygnie się we wtorkowym meczu rewanżowym, który rozpocznie się o godzinie 21 w Warszawie. Przed rewanżem mistrzów Polski czeka jeszcze mecz 3 kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

Już po meczu trener mistrzów Polski Czesław Michniewicz informował, że Legia chciała przełożenia sobotniego meczu ligowego. Ekstraklasa początkowo miała nie zgodzić się na wniosek warszawskiego klubu.

- Chcieliśmy przełożenia spotkania z Zagłębiem Lubin, ale dostaliśmy od Ekstraklasy odpowiedz odmowną. To mnie bardzo martwi. Apeluję by dla dobra polskiej piłki jednak ten mecz przełożyć - mówił na konferencji prasowej po meczu trener Michniewicz.

Jednocześnie zaznaczył, że prośba jest wywołana m.in. prośbą o zmianę Andre Martinsa, który miał bardzo mocno odczuć trudy środowego spotkania. Do tego zapowiedział, że jeżeli Ekstraklasa nie przychyli się do tej prośby, to w sobotę nie wystawi żadnego piłkarza, który zagrał w stolicy Chorwacji.

Emocje wokół meczu Legii z Zagłębiem

Kwestia przełożenia spotkania Legii wywołała wielką dyskusję w mediach społecznościowych. Dołączył do niej także obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który przy okazji zaatakował prezesa Ekstraklasy Marcina Animuckiego.

- Oczywiście, ze ESA powinna przełożyć mecz Legii. To sprawa bardzo ważna dla naszej. Kol Animucki tego nie rozumie? A może za dużo myśli o tym jak załapać się do Zarządu PZPN zamiast koncentrować się na tym za co mu płacą… Jutro zmieni zdanie jak znam życie… - napisał na Twitterze.

Ostatecznie wszystko wskazuje na to, ze władze Legii dopną swego. Ekstraklasa za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że jeżeli mistrzowie Polski złożą oficjalny wniosek o przełożenie spotkania z Zagłębiem, ustalony zostanie nowy termin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane