Swiatsportu.pl
Giuseppe Maffia via www.imago-images.deImago Sport and NewsEas

Giuseppe Maffia via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Zaskakujące doniesienia na temat Piotra Zielińskiego. Ma zostać “poświęcony” przez Napoli

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Piotr Zieliński wyrósł w ostatnich latach na jednego z liderów SSC Napoli. Włoskie media donoszą jednak, że Polak latem może opuścić włoski klub. Zdaniem “La Repubblica” 27-latek “zostanie poświęcony”, by podreperować klubowy budżet. Wartoś pomocnika szacuje się bowiem na 50 milionów euro. 

  • Włoskie media podają zaskakującą informację na temat przyszłości Piotra Zielińskiego

  • Zdaniem dziennika “La Repubblica” Polak może latem odejść z Napoli

  • Dziennikarze ujawniają zaskakujący plan SSC Napoli, który zakłada “poświęcenie” Polaka

Piotr Zieliński ma być lekarstwem na problemy Napoli. Nie chodzi jednak o grę na boisku, a wielomilionową transakcję, która zapewni klubowi zysk. Zdaniem włoskich mediów Polak może zostać sprzedany za kilkadziesiąt milionów euro.

Rex FeaturesEast News

Iga Świątek odpada z Wimbledonu w IV rundzie

CZYTAJ DALEJ

Piotr Zieliński odejdzie z Napoli? Zaskakujący plan Włochów

Miniony sezon w wykonaniu SSC Napoli można uznać za rozczarowanie. Drużynie już drugi rok z rzędu nie udało się wywalczyć promocji do Ligi Mistrzów. Oznacza to znacznie mniejsze wpływy do klubowej kasy ze strony UEFA i sponsorów.

Włoski klub zmuszony jest szukać sposobów na podreperowanie kondycji budżetu. O najnowszym z nich piszą dziennikarze “La Repubblica”. Kluczową rolę w planie Napoli ma odegrać Piotr Zieliński.
Zdaniem włoskich dziennikarzy Polak może zostać już tego lata sprzedany do innego klubu! Do niedawna wydawało się nierealne, by Zieliński miał odejść z Napoli. Aurelio De Laurentiis długo zabiegał o to, by 27-latek podpisał nowy kontrakt z jego klubem. Tak się w końcu stało, a umowa Zielińskiego obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Sytuacja związana z kryzysem wywołanym pandemią, oraz brak gry w Lidze Mistrzów zmuszają jednak Napoli do podjęcia drastycznych kroków. Takim miałaby właśnie być sprzedaż reprezentanta Polski. Zawodnik wyceniany jest bowiem na aż 50 milionów euro.

Zieliński za grube miliony może przenieść się do Premier League

Kto mógłby wyłożyć takie pieniądze za Zielińskiego? “La Repubblica” nie podaje konkretnych nazw klubów, jednak pisze o zainteresowaniu z Premier League. Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że gracza chciałby pozyskać Arsenal (więcej TUTAJ). 

- Piotr Zieliński wyszedł z cienia i błyszczy, jest na celowniku kilku najlepszych klubów angielskich. Może być cennym kawałkiem do poświęcenia i być może w końcu odejdzie - piszą dziennikarze “La Repubblica”.

Mimo rozczarowującego dla drużyny finału Piotr Zieliński ma za sobą bardzo udany sezon. Pomocnik we wszystkich rozgrywkach zdobył aż 10 goli i zanotował 13 asyst. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: