Reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Żródło: Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek zdradził gdzie Polacy zagrają na Euro?

10 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Reprezentacja Polski na dwa miesiące nie jest pewna, gdzie rozegra swoje mecze na Euro 2020. Pierwotnie Biało-Czerwoni mieli grać w Dublinie i Bilbao, ale te miasta mogą stracić prawo do organizacji. Rąbka tajemnicy na Twitterze uchylił Zbigniew Boniek, który wskazał hipotetyczne miejsca rozegrania spotkania Polaków na mistrzostwach Europy.

  • Nie wiadomo gdzie reprezentacja Polski rozegra swoje grupowe mecze na mistrzostwach Europy
  • Prawa do organizacji turnieju mogą stracić Dublin i Bilbao
  • Zbigniew Boniek dodał na Twitterze enigmatyczny wpis w tej sprawie

Za niewiele ponad dwa miesiące Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację na mistrzostwach Europy. Na 65 dni przed pierwszym meczem Biało-Czerwonych wciąż nie wiadomo gdzie odbędzie się spotkanie ze Słowacją.

W środę irlandzka federacja razem z władzami miasta przekazały UEFA informację, że Dublin nie jest w stanie zagwarantować, że kibice będą mogli wejść na Aviva Stadium. To powoduje, że miasto może stracić prawo do organizacji turnieju.

Reprezentacja Polski na Euro zagra w Sewilli i Londynie?

Podobne problemy ma hiszpańskie Bilbao. Władze kraju Basków w środę zapewniły UEFA, że kibice będą mogli zapełnić 25% pojemności trybun stadionu San Memes. Innego zdania jest hiszpańska federacja, która informuje, że nie jest możliwy do spełnienia warunek zaszczepienia 60% populacji Hiszpanii i samego kraju Basków.

Polacy w Dublinie mieli rozegrać spotkania ze Słowacją i Szwecją. Do tego Aviva Stadium miała gościć mecz Słowaków ze Szwedami, a także jeden mecz 1/8 finału. Z kolei w Bilbao miało gościć wszystkie mecze grupowe Hiszpanów, w tym ten z Polakami. Do tego na San Memes także miało się odbyć spotkanie 1/8 finału.

Andrea Pirlo ogłosił decyzję ws. Wojciecha SzczęsnegoAndrea Pirlo ogłosił decyzję ws. Wojciecha SzczęsnegoCzytaj dalej

Ostateczne decyzje w sprawie miast-organizatorów mają zapaść podczas zebrania Komitetu Wykonawczego 19 kwietnia. W mediach pojawiają się spekulacje o potencjalnych zastępstwach dla Dublina i Bilbao.

Najczęściej w tym kontekście wymienia się Manchester, który ma zastąpić stolicę Irlandii i Sewilla, która ma zająć miejsce Bilbao. W grę ma wchodzić także Londyn i stadiony Chelsea lub Tottenhamu.

Enigmatyczny wpis Zbigniewa Bońka

W sobotę w enigmatycznym wpisie częściowo potwierdził prezes PZPN Zbigniew Boniek. - A może tak Londyn i Sevilla - napisał Boniek. Tym samym zasugerował, że w tych miastach mogą odbyć się mecze Polaków na Euro.

Zmiany miast-organizatorów mogą zmusić PZPN do szukania nowej bazy na czas mistrzostw. Biało-Czerwoni początkowo wybrali ośrodek w Portmarnock niedaleko Dublina. Z bazy Polacy mieli 15 minut drogi autokarem na lotnisko i pół godziny jazdy na Aviva Stadium.

Na razie PZPN czeka na ostateczne decyzje UEFA. - Chciałbym, żeby nic się nie zmieniło, żebyśmy grali w Dublinie, bo do tego się logistycznie przygotowaliśmy. Ale jeśli będziemy musieli grać gdzie indziej, to postawimy sobie pytanie – czy to słusznie, że tam będzie nasza baza, czy jednak musimy znaleźć inny ośrodek. Musielibyśmy od nowa przygotować całą logistykę - powiedział w czwartek Boniek w wywiadzie dla TVP Sport.

W piątek niemiecki "BILD" poinformował, że mistrzostwa na pewno odbędą się w Monachium, a także Glasgow, Amsterdamie, Baku i Sankt Petersburgu. Wszystkie te miasta zagwarantowały spełnienie wymogów UEFA i wpuszczenie kibiców na stadiony.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł