Swiatsportu.pl > Sporty walki > Tomasz Adamek zawalczy dla KSW? Szykują absolutny hit dla Polaków
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Tomasz Adamek zawalczy dla KSW? Szykują absolutny hit dla Polaków

EN 01311295 0008
TOMASZ RADZIK/East News

KSW zamierza zorganizować głośną walkę z udziałem Tomasza Adamka. O planach największej federacji MMA w Polsce opowiedział w rozmowie z WP SportoweFakty jej współwłaściciel, Martin Lewandowski. KSW chce zakontraktować doświadczonego pięściarza do walki z inną sławą boksu w naszym kraju, Arturem Szpilką.

  • KSW chce nakłonić do walki w oktagonie Tomasza Adamka

  • Największa organizacja MMA w Polsce planuje doprowadzić do jego starcia z inną sławą polskiego boksu, czyli Arturem Szpilką

  • Adamek na razie jednak zapowiada powrót do ringu. 44-latek chce godnie pożegnać się z kibicami

KSW prowadzi rozmowy z Tomaszem Adamkiem w sprawie jego dołączenia do organizacji. 44-latek miałby wyjść do oktagonu, by stoczyć hitowy pojedynek. Jego rywalem może zostać Artur Szpilka.

KSW chce walki Szpilka-Adamek

KSW ciągle planuje nowe atrakcje dla kibiców sportów walki. Największa organizacja MMA w Polsce ma bardzo ambitne plany. Władze federacji chcą, by pod ich szyldem zawalczyli Tomasz Adamek i Artur Szpilka!

Martin Lewandowski, jeden ze współwłaścicieli KSW zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty, że odbyły się już nawet rozmowy z oboma pięściarzami. Na ten moment zdecydowanie bliżej KSW jest Artur Szpilka. Tomasz Adamek ma nadal własne plany związane z boksem.

- Szpila jest wolnym zawodnikiem, nie ma kontraktu ze swoim dawnym promotorem bokserskim, a to otworzyło nam drogę do rozmów, które prowadzimy. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem. - powiedział Lewandowski. 

- Z Góralem też rozmawiałem, ale on ma w planach dwie walki bokserskie na galach Polsat Boxing Night. Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru. Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym "uderzaczem". Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem - zdradził.

Tomasz Adamek planuje pożegnanie z boksem

Tomasz Adamek kilka dni temu potwierdził, że zamierza ponownie wyjść do ringu. Zdradził, że planuje stoczyć pojedynek z amerykańskim zawodnikiem. Na pewno nie będzie to jednak bokser z aktualnego topu. 

- Cały czas jestem aktywny fizycznie, bo całe życie uprawiam boks. Gram też w piłkę nożną i dzięki temu utrzymuję szczupłą sylwetkę – ważę w granicach 100 kg. Potrzebuję tylko przeprowadzić porządny obóz przygotowawczy przed najbliższą walką - wyznał Adamek w rozmowie z TVP Sport.

Były mistrz świata kategorii junior ciężkiej, a także półciężkiej zapowiedział, że walka z jego udziałem odbędzie się jeszcze jesienią w Polsce. Na wiosnę 44-latek natomiast planuje pożegnalne starcie. Później być może skuszą go wielkie pieniądze od KSW, oraz szansa rewanżu na Arturze Szpilce, za niespodziewaną porażkę z 2014 roku. 

Tomasz Adamek ostatni raz w ringu pojawił się jeszcze w 2018 roku. 6 października przegrał na gali w Chicago z Jarrellem Millerem przez techniczny nokaut.

Źródło: WP SportoweFakty, sport.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane