Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Albańczycy obrzydliwie atakują Karola Świderskiego i jego żonę
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 18.06.2022 02:02

Albańczycy obrzydliwie atakują Karola Świderskiego i jego żonę

Karol Świderski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Karol Świderski został bohaterem wczorajszego spotkania reprezentacji Polski z Albanią. Nasz napastnik strzelił zwycięskiego gola, a później został obrzucony butelkami przez publiczność w Tiranie. Po tym zdarzeniu mecz przerwano na kilkanaście minut, a atmosfera do dziś pozostaje gorąca. Piłkarz wraz z żoną są w obrzydliwy sposób obrażani przez Albańczyków w sieci.

  • Karol Świderski i jego żona Martyna są obrażani w sieci przez Albańczyków

  • Piłkarz po spotkaniu przyznał, że nie jest bez winy, ale to nie tłumaczy zachowania internautów

  • - Albańczycy będą j…ć twoją żonę - to tylko jeden z niewielu komentarzy, które można przeczytać pod postem ze zdjęciami ślubnymi pary

Karol Świderski w 77. minucie meczu z Albanią zdobył zwycięskiego gola dla reprezentacji Polski i został jej bohaterem (więcej tutaj). Po zdobytej bramce nasz napastnik pobiegł w kierunku trybuny kibiców rywala, aby celebrować trafienie, co sprowokowało tamtejszą publiczność (więcej tutaj).

W kierunku naszych zawodników poleciały butelki i różne przedmioty, ale trudno, aby "Świder" wybrał inne miejsce na radość z gola, skoro spotkanie rozgrywano na stadionie rywala. Po ostatnim gwizdku fani naszych rywali nie odpuszczali i znów obrzucili naszego piłkarza. Atak wciąż nie ustaje, a tylko przeniósł się do internetu.

Wczorajszy bohater reprezentacji Polski: po części to moja wina

Karol Świderski w rozmowie z Polsatem Sport po spotkaniu z Albanią przyznał, iż zdobycie tego gola to było fantastyczne uczucie. Jednocześnie napastnik stwierdził, że jego zachowanie było niepotrzebne.

- Z pewnością będę to pamiętał. Z kolei to, że kibice tak reagowali, to po części moja wina. Niepotrzebnie pobiegłem w ich kierunku świętować, ale byłem pod wpływem emocji. Trudno, stało się - mówił "Świder".

To absolutnie nie jest wytłumaczeniem dla zachowania albańskiej publiczności, bo wielokrotnie takie celebracje nie prowadziły do tak nerwowych reakcji. W kierunku piłkarzy reprezentacji Polski poleciały wypełnione butelki, zapalniczki, a nawet smartfon.

To samo wydarzyło się podczas wywiadu z Szymonem Borczuchem z TVP Sport. Ich rozmowa potrwała zaledwie 40. sekund, bo obaj panowie zostali obrzuceni kolejnymi przedmiotami. Niestety, to nie koniec skandalicznego zachowania Albańczyków.

Karol Świderski i jego żona są obrażani w sieci

Agresja przeniosła się bowiem do sieci, a konkretnie na instagramowe konto piłkarza. Pod zdjęciem ślubnym Karola i Martyny Świderskich pojawiają się obrzydliwe komentarze obrażającego zawodnika, jego żonę oraz nasz kraj.

 "J…ć Polskę", „Albańczycy będą j…ć twoją żonę", „J…ć twoją rodzinę draniu", "J….y polski alkoholik" - na takie wpisy możemy się natknąć pod niżej załączonym postem.

Polacy nie pozostają im dłużni i zdarzają się ostre odpowiedzi ze strony polskich internautów. Na szczęście pojawia się również wiele pozytywnych komentarzy, w których kibice reprezentacji Polski gratulują piłkarzowi zdobytego gola i życzą mu sukcesów podczas kolejnych występów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane