Swiatsportu.pl
Andrzej Wrona dziecko reprezentacja Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Wrona został ojcem

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentant Polski w siatkówce Andrzej Wrona przekazał wspaniałe wiadomości. W czwartek siatkarz po raz pierwszy został ojcem. Zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że jego żona Zofia Zborowska urodziła córkę Nadzieję.

  • Reprezentant Polski w siatkówce Andrzej Wrona po raz pierwszy został ojcem

  • Zawodnik w mediach społecznościowych przekazał, że na świat przyszła jego córka Nadzieja

  • Wpis siatkarza niezwykle rozbawił fanów

Reprezentacja Polski siatkarzy wróciła z igrzysk olimpijskich w Tokio już po ćwierćfinale, w którym przegrała z Francją 2:3. Jednak są też polscy zawodnicy, którzy w ostatnich dniach mają powody do zadowolenia.

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T120413.163

Spiridonow nie przestaje prowokować. Znów zaatakował Polaków

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Wrona został ojcem

W czwartek Andrzej Wrona, mistrz świata z 2014 roku poinformował, że razem z Zofią Zborowską po raz pierwszy zostali rodzicami. Ich córka Nadzieja przyszła na świat już w ubiegłym tygodniu, ale para pochwaliła się tym dopiero teraz.

- Na tym zdjęciu Nadziejka nie ma jeszcze doby. Dziś kończy tydzień. Te 7 dni zmieniło nasze życie o 180 stopni - napisała Zborowska na Instagramie. Jednocześnie wyjawiła, że Wrona był i wspierał ją przez cały poród.

Wesołą nowiną podzielił się także siatkarz. - Nasz Złoty Medal Wszystkiego jest już z nami - przekazał Wrona na Instagramie. - Informuję, że jest Wielka Nadzieja (61cm) w narodzie - dodał siatkarz.

Jednocześnie podziękował swojej żonie, którą nazwał bohaterką. Do tego podziękowania powędrowały do całego personelu szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, w którym odbył się poród.

Wrona rozbawił kibiców

Przy okazji Wrona postanowił rozbawić swoich fanów. Polak do wiadomości dołączył zdjęcie, na którym porównuje rozmiar swojej stopy z rozmiarem stopy swojej nowo narodzonej córeczki.

Wrona i Zborowska za kilka dni będą obchodzili drugą rocznicę ślubu. Para w marcu tego roku poinformowała, że spodziewa się dziecka. Po narodzinach Nadziei z gratulacjami pospieszyli m.in. Kamil Syprzak, Tomasz Smokowski i Joanna Wołosz.

Polski siatkarz obecnie jest zawodnikiem Projektu Warszawa. W stołecznych drużynach występuje nieprzerwanie do pięciu lat. Wcześniej grał m.in. w Skrze Bełchatów, AZS-ie Częstochowa, czy Bydgoszczy.

Do tego przez lata regularnie występował w reprezentacji Polski. Był członkiem drużyny, która w 2014 roku sięgnęła po tytuł mistrzów świata. W 2019 roku sięgnął po brązowy medal Ligi Narodów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Polska młociarka zakończyła karierę. Jeszcze wczoraj rzucała w finale igrzysk, zaskakująca decyzja

  • Polacy zdemolowali rzut młotem mężczyzn. Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim, Paweł Fajdek z brązem

  • Polka była bliska wyrównania rekordu świata. Zabrakło jej 0,1 sekundy! Powalczy o olimpijski medal?