Swiatsportu.pl > Inne sporty > Anna Kiełbasińska z kolejnym rekordem. Wielka forma wicemistrzyni olimpijskiej
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Anna Kiełbasińska z kolejnym rekordem. Wielka forma wicemistrzyni olimpijskiej

Anna Kiełbasińska i Aniołki Matusińskiego
Rex Features/East News

"Aniołki Matusińskiego" utrzymują wielką formę, która pozwoliła im na wywalczenie wicemistrzostwa, a części z nich nawet mistrzostwa olimpijskiego. Potwierdza to choćby Anna Kiełbasińska, która pobiła dziś swój kolejny rekord, tym razem mityngu w Bernie na 200 m. Już tydzień wcześniej poprawiła życiowe rezultaty właśnie na 200 i 400 m.

  • Anna Kiełbasińska tydzień temu uzyskała drugi w historii Polski wynik na 400 metrów

  • Szybciej od naszej wicemistrzyni olimpijskiej pobiegła tylko Irena Szewińska

  • Dziś zawodniczka należąca do "Aniołków Matusińskiego" poprawiła rekord mityngu w Bernie na 200 metrów

  • Polka uzyskała rezultat 22,92

  • W poprzedni weekend Kiełbasińska pobiła także swój rekord życiowy na tym dystansie

"Aniołki Matusińskiego", a dokładnie Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek i Małgorzata Hołub-Kowalik na igrzyskach olimpijskich sięgnęły po złoto w biegu sztafet mieszanych 4x400 m (więcej tutaj). W kobiecej sztafecie 4x400 m wspominane Polki wraz z Anną Kiełbasińską wywalczyły wicemistrzostwo olimpijskie (więcej tutaj).

Ta ostatnia w Tokio była rezerwową, ale po olimpiadzie pokazuje wielką formę. Tydzień temu Kiełbasińska pobiła rekord życiowy w biegu na 400 m, uzyskując drugi wynik w historii kraju i rekord życiowy w biegu na 200 m. Dziś nasza biegaczka poprawiła rezultat mityngu w szwajcarskim Bernie właśnie na tym drugim dystansie.

Drugi wynik w historii kraju "Aniołka Matusińskiego". Lepsza była tylko Irena Szewińska

Anna Kiełbasińska już tydzień temu pokazała, jak jest mocna. Nasza wicemistrzyni olimpijska w Tokio brała udział w mityngu La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. Wówczas Polka pobiła swój rekord życiowy na dystansie 400 m z czasem 50,38, poprawiając swój najlepszy dotychczasowy rezultat o 1,13 sekundy.

To oznaczało, że jeden z "Aniołków Matusińksiego" osiągnął wynik lepszy nawet od Justyny Święty-Ersetic, która jest liderką naszej kadry w ostatnich latach. Mało tego! W historii Polski szybciej na tym dystansie pobiegła tylko sama Irena Szewińska.

Legenda polskiej i światowej lekkoatletyki ustanowiła rekord Polski podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Polka przebiegła dystans 400 m z czasem 49,28, który dał jej złoty medal i który do dziś pozostaje niepobity. Gdy Kiełbasińska zobaczyła swój wynik po biegu w La Chaux-de-Fonds, nie mogła uwierzyć, że pobiegła tak szybko.

Na dodatek Kiełbasińska ustanowiła również nowy rekord życiowy w biegu na 200 m, wynoszący od tygodnia 22,76. W ciągu siedmiu dni udało jej się pobić trzy rekordy, bowiem dziś dorzuciła kolejny.

Anna Kiełbasińska podbiła kolejny rekord

W ten weekend nasza biegaczka bierze udział w mityngu rozgrywanym w Bernie. Anna Kiełbasińska wygrała rywalizację w biegu na 200 m i to w nie byle jakim stylu. Wicemistrzyni olimpijska ustanowiła bowiem nowy rekord tych zawodów.

Kiełbasińska uzyskała czas 22,92. Jedna z "Aniołków Matusińskiego" wyprzedziła o 0,04 sekundy Holenderkę Lieke Klaver i o 0,13 Brytyjkę Ashleigh Nelson. To rezultat nieznacznie gorszy od tego, jaki uzyskała w La Chaux-de-Fonds. Warto podkreślić, że jeszcze w lutym Polka przeszła operację stopy i ciężko pracowała na wyjazd do Tokio, trenując na bieżni antygrawitacyjnej i pracując w wodzie. Jak widać, opłaciło się, bowiem do kraju wróciła ze srebrnym medalem, a teraz jest w życiowej formie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane