Swiatsportu.pl
Aniołki Matusińskiego na igrzyskach olimpijskich

JEWEL SAMAD/AFP/East News

"Aniołki Matusińskiego" wicemistrzyniami olimpijskimi!

7 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polska sztafeta kobiet zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. "Aniołki Matusińskiego" okazały się słabsze tylko od rewelacyjnych Amerykanek. Nasze zawodniczki pobiegły kapitalnie i zgodnie z zapowiedziami pobiły własny rekord Polski. Trzecie miejsce zajęły Jamajki, a zatem podium było takie, jakiego można było się spodziewać.

  • Polska sztafeta 4x400 m kobiet zdobyła srebrny medal olimpijski

  • "Aniołki Matusińskiego" wystąpiły w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic

  • Nasze zawodniczki pobiły swój własny rekord Polski, który wynosi teraz 3:20.53

O godz. 14:30 rozpoczął się finał kobiecych sztafet 4x400, w którym w gronie faworytek do medali były reprezentantki Polski. Aleksander Matusiński dokonał jednej zmiany w stosunku do biegu półfinałowego. Głównymi rywalkami Polek były Amerykanki i Jamajki

Aniołki Matusińskiego w Tokio

Dla "Aniołków Matusińskiego" to będą ostatnie igrzyska? "Trzeba myśleć perspektywicznie"

CZYTAJ DALEJ

Kapitalne eliminacje polskiej sztafety 4x400 m kobiet

"Aniołki Matusińskiego" znakomicie poradziły sobie w półfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Nasze zawodniczki pobiegły wówczas w składzie Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumbgart-Witan oraz Justyna Święty-Ersetic.

Polki wygrały swój bieg półfinałowy i były bardzo blisko poprawienia swojego krajowego rekordu. Nasze zawodniczki miały jednak dużą przewagę nad rywalkami i zarówno Hołub-Kowalik, jak i Święty-Ersetic wolały zwolnić na ostatnich metrach, aby oszczędzać siły na finał.

"Biało-Czerwone" awansowały do finału z trzecim czasem eliminacji, za Amerykankami i Jamajkami, co jeszcze bardziej stawiało je w gronie faworytek do medalu.

"Aniołki Matusińskiego" wicemistrzyniami olimpijskimi

Annę Kiełbasińską w finale na pierwszej zmianie zastąpiła Natalia Kaczmarek. Nasza zawodniczka bardzo dobrze pobiegła i uplasowała polski zespół w czołówce. Na drugiej zmianie wystartowała Iga Baumgart-Witan, która przesunęła Polki do przodu i kończyła zmianę na drugiej pozycji.

Jako trzecia do boju ruszyła Małgorzata Hołub-Kowalik, która pewnie utrzymała drugą pozycję, ale nie dała rady zmniejszyć dystansu do Amerykanek. Rywalizację kończyła Justyna Święty-Ersetic. Nasza liderka także pobiegła znakomicie i minęła metę jako druga, co oznaczało wicemistrzostwo olimpijskie!

Ostatecznie wygrała reprezentacja Stanów Zjednoczonych z czasem 3:16.85, bliskim rekordu świata i rekordu olimpjiskiego. "Aniołki Matusińskiego" uzyskały wynik 3:20.53, bijąc własny rekord Polski. Trzecie dobiegły Jamajki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Sensacyjne złoto dla Polaka. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim, nawiązał do sukcesów Roberta Korzeniowskiego

  • Fatalne wiadomości na temat zdrowia Lewandowskiego. Ma krwiaka na 15 cm, Polak podjął przykrą decyzję

  • Jest trzynasty medal dla Polski. Historyczny występ naszych kajakarek, o sukcesie przesądził rewelacyjny finisz