Świeczka nie żyje Żródło: _Alicja_/pixabay.com

Nie żyje 21-letni piłkarz Atalanty Bergamo. Willy Ta Bi przegrał z nowotworem

24 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Atalanta Bergamo pożegnała swojego piłkarza. Willy Ta Bi zmarł w wieku zaledwie 21-lat. Iworyjczyk, który występował na pozycji defensywnego pomocnika, zmagał się nowotworem wątroby. Niestety, ale młody zawodnik tę walkę przegrał i włoski klub poinformował dziś o jego śmierci. Ta Bi występował głównie w drużynach młodzieżowych zespołu z Lombardii.

  • Nie żyje piłkarz Atalanty Bergamo Willy Ta Bi
  • Klub dziś przekazał tragiczne wieści na temat swojego zawodnika
  • 21-latek w młodzieżowej drużynie „Orobici” zdążył wystąpić w 9 spotkaniach

Willy Ta Bi nie żyje. Atalanta Bergamo poinformowała dziś, że jej piłkarz przegrał walkę z rakiem wątroby. Zawodnik trafił do włoskiego klubu nieco ponad 2 lata temu i jego marzeniem było, aby zadebiutować w pierwszej drużynie i Serie A.

Niestety to się nie udało. Nadzieję na wielką karierę Iworyjczyka przerwał rak wątroby. Piłkarz już od kilkunastu miesięcy nie pojawił się na boisku, a dziś klub z Bergamo przekazał, że jego młody zawodnik nie żyje.

Niespełnione marzenia o karierze w Serie A

Willy Ta Bi początkowo występował w rodzimych zespołach, ale w 2019 opuścił Wybrzeże Kości Słoniowej i udał się na zagraniczne wojaże. Atalanta Bergamo wykupiła młodego piłkarza za 35 tysięcy euro z ASEC Mimosas.

Po pół roku spędzonym w młodzieżowych zespołach klubu z Bergamo, Ta Bi udał się na wypożyczenie do Pescary. Niestety jego przygoda z tą drużyną okazała się bardzo nieudana ze względu na kontuzje i zaledwie kilka miesięcy po przenosinach, pomocnik wrócił do Atalanty.

Po powrocie niestety było tylko gorzej, 21-latek nie tylko przez kontuzje, ale również i przez problemy zdrowotne nie mógł grać i trenować. Niestety choroba ostatecznie wygrała z Iworyjczykiem.

Atalanta Bergamo pożegnała piłkarza

W sumie Willy Ta Bi w młodzieżowej drużynie Atalanty Bergamo rozegrał 9 spotkań, w których strzelił 3 gole oraz zanotował jedną asystę.

Pod koniec 2019 roku wykryto u niego nowotwór wątroby i piłkarz postanowił powrócić do Wybrzeża Kości Słoniowej. Ku rozpaczy najbliższych, Willy przegrał walkę z chorobą i zmarł 23 lutego. Włoski klub w specjalnym komunikacie pożegnał swojego zawodnika.

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie. Nie dała szans rywalceIga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie. Nie dała szans rywalceCzytaj dalej

„Z głębokim wzruszeniem dzielimy się bólem członków rodziny Willy'ego Ta Bi'ego z powodu jego przedwczesnej śmierci. Marzenie młodzieżowego mistrza Włoch z 2019 roku dobiegło końca zbyt wcześnie. Żegnaj Willy, spoczywaj w pokoju” napisała Atalanta Bergamo w pożegnaniu.

Willy Ta Bi uchodził za bardzo obiecującego piłkarza. Zmarł zaledwie w wieku 21 lat, mając całe życie i karierę przed sobą.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł