Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bartosz Kapustka uszkodził więzadła krzyżowe. Długa przerwa Polaka
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Bartosz Kapustka uszkodził więzadła krzyżowe. Długa przerwa Polaka

Projekt bez tytułu (86)
twitter.com/Legia Warszawa

Legia Warszawa potwierdziła diagnozę Bartosza Kapustki. Młody pomocnik mistrzów polski w meczu z Florą Tallin uszkodził więzadło krzyżowe przednie i będzie pauzował przez przynajmniej 8 miesięcy. To druga tego typu kontuzja 24-latka w ostatnich latach.

  • Legia Warszawa przez niemal cały sezon będzie musiał radzić sobie bez Bartosza Kapustki

  • W piatek mistrzowie Polski potwierdzili, że 24-letni pomocnik w meczu z florą Tallin uszkodził więzadła krzyżowe w prawym kolanie

  • Zawodnik doznał kontuzji, wykonując "cieszynkę" po strzelonej bramce z Florą Tallin

Legia Warszawa w środę wygrała na własnym stadionie 2:1 z Florą Tallin w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski są blisko awansu do kolejnego etapu, ale do rewanżu przystąpią mocno osłabieni.

Już w trzeciej minucie spotkania Bartosz Kapustka popisał się wspaniałym, kilkudziesięciometrowym rajdem zakończonym bramką. 24-latek podbiegł do kibiców i z radości wyskoczył w powietrze. Upadł na tyle niefortunnie, że od razu złapał się za kolano, i po kilku minutach opuścił boisko.

Legia Warszawa: Bartosz Kapusta uszkodził więzadła

Zaraz po meczu trener Czesław Michniewicz informował, że sytuacja nie wygląda dobrze. Szkoleniowiec zdradził, że zawodnik mógł uszkodzić więzadła krzyżowe w kolanie, ale dokładną diagnozę poznamy dopiero po badaniach.

W piątek Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie przekazała informacje na temat stanu zdrowia zawodnika. Spełnił się najczarniejszy scenariusz zawodnika i sztabu szkoleniowego. Kapustka zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

- Przeprowadzone badania potwierdziły, że podczas meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA z Florą Tallinn Bartosz Kapustka uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie - napisała Legia w komunikacie.

Długa przerwa Kapustki

Jednocześnie klub poinformował, że przerwa zawodnika potrwa 8-9 miesięcy. To oznacza, że do gry wróci dopiero w marcu lub kwietniu, więc dopiero na samą końcówkę sezonu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że proces rehabilitacji może się jeszcze dodatkowo przedłużyć.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 24-latek będzie mógł zagrać w ostatnich kolejkach Ekstraklasy, która startuje już w piątek. Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 21 maja i kibice liczą, że pomocnik wtedy już będzie do dyspozycji trenera Michniewicza.

Kapustka ma doświadczenie w leczeniu podobnego urazu. W 2019 roku, kiedy był zawodnikiem belgijskiego Oud–Heverlee Leuven zerwał więzadła, ale w lewym kolanie. Wtedy kontuzja wykluczyła go z gry na mistrzostwach Europy U-21.

Pomocnik trafił do Legii latem ubiegłego roku, po czterech latach spędzonych w Leicester United. W barwach warszawskiego klubu rozegrał 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach, strzelił 3 gole i zanotował 4 asysty, czym przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane