Swiatsportu.pl
Fitness

PHILIP DAVALI/AFP/East News

Baseny, kluby fitness oraz siłownie zostaną otwarte 29 maja

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Baseny, siłownie oraz kluby fitness zostaną otwarte jeszcze w tym miesiącu. Rząd wydał w tej sprawie rozporządzenie, w którym przedstawiono datę wznowienia działania tych usług oraz szczegółowe wytyczne dotyczące wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. To chyba najlepsza informacja tego dnia, dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

  • Baseny, kluby fitness oraz siłownie zostaną otwarte

  • Sektor sportowy wznowi swoje działanie 29 maja

  • Rząd w rozporządzeniu przedstawił, jakich zasad bezpieczeństwa należy będzie przestrzegać

Baseny, kluby fitness oraz siłownie wracają do życia. Rząd ogłosił dzisiaj, że cały sektor zostaje odmrożony. Osoby, które ze zniecierpliwieniem czekały na ten moment, co prawda będą musiały jeszcze przez paręnaście dni zacisnąć zęby, ale od 29 maja obiekty do ćwiczeń wreszcie będą otwarte.

W rozporządzeniu Rady Ministrów znalazły się dokładnie wytyczne, co do zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii. Rzeczą oczywistą jest, iż uruchomienie branży fitness nie oznacza powrotu do funkcjonowania tego sektora, jak było to kiedyś. Nadal będą pewnie ograniczenia, których będzie trzeba przestrzegać.

Branża fitness zostanie otwarta 29 maja

Jak na razie z siłowni oraz obiektów fitness korzystać mogą jedynie zawodowi sportowcy. Wszystko ulegnie zmianie 29 maja, kiedy nastąpi odmrożenie tej branży. Otwarte zostaną baseny, kluby fitness oraz siłownie.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem jutrzejszym, ale wielkie otwarcie nastąpi wspominanego 29 maja. Na wspominanych obiektach będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 mkw powierzchni. Obowiązkiem użytkowników będzie dokładna dezynfekcja rąk przed wejściem oraz po wyjściu z pomieszczeń.

Od tej reguły będą również wyjątki. Przepis ten nie będzie dotyczył osób działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych.

Publiczność powróci również na otwarte obiekty sportowe

Otwarcie branży fitness to nie jedyna wiadomość, jaka pojawiła się w rozporządzeniu. Rząd ma również dobrą informację dla kibiców, którzy będą mogli powrócić na trybuny.

Dobrą wiadomością jest również to, że na obiektach zamkniętych będą mogli zasiąść widzowie i to w większej liczbie, niż na otwartych arenach.

- Udostępnia się publiczności nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami – można przeczytać w rozporządzeniu.

Od 15 maja w obiektach sportowych na otwartym powietrzu dopuszczalne będzie udostępnienie publiczności maksymalnie 25% liczby przewidzianych dla niej miejsc, co czwartego miejsca na widowni. Dodano, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni widzowie będą musieli zachować między sobą dystans 1,5 m.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >

Inne sporty

Polska zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2028

Czytaj więcej >
Irena Szewińska sportowiec stulecia "Przegląd Sportowy"

Inne sporty

Poznaliśmy sportowca stulecia. Irena Szewińska wygrała w głosowaniu kibiców

Czytaj więcej >
Zmarł świeczka.

Inne sporty

Nie żyje Artur Ligęska. Znaleziono go martwego w amsterdamskim mieszkaniu

Czytaj więcej >
Igrzyska Olimpijskie koronawirus Tokio

Inne sporty

Jeden z głównych sponsorów chce odwołania igrzysk w Tokio

Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje były trener reprezentacji Polskich biathlonistek

Czytaj więcej >