Bayern Monachium Żródło: Peter Schatz/Imago Sport and News/East News

Bayern Monachium odrzucił bajeczne oferty za Lewandowskiego

2 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bayern Monachium to zdecydowanie najlepsza drużyna klubowej piłki w ostatnich miesiącach. Bawarczycy sięgnęli po wszystkie najważniejsze tytuły z Ligą Mistrzów na czele. Wielka w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który bije kolejne strzeleckie rekordy. Karl-Heinz Rummenigge ujawnił w rozmowie z klubowymi mediami, że Polak kilkakrotnie mógł odejść z klubu. Niemcy raz za razem otrzymywali podobno kosmiczne oferty za “Lewego”.

  • Karl Heinz-Rummenige zdradził interesujące fakty dotyczące Roberta Lewandowskiego
  • Prezes Bayernu Monachium wyznał, że klub mógł zarobić na sprzedaży piłkarza fortunę
  • Po “Lewego” każdego roku ustawia się kolejka chętnych
  • Piłkarz zdradził Rummenigge, co sądzi o odejściu z klubu

Bayern Monachium w dużej mierze za sprawą Roberta Lewandowskiego stał się najlepszą drużyną klubową w Europie. Prezes ‘Die Roten” Karl-Heinz Rummenigge przyznał, że klub każdego roku otrzymywał niesamowite oferty za polskiego piłkarza. Zdradził też, co o odejściu myślał sam “Lewy”.

Bayern Monachium mógł zarobić fortunę na sprzedaży Lewandowskiego

Ostatnie miesiące zdecydowanie należały do Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego. Niemiecka drużyna z Polakiem w składzie nie miała sobie równych na krajowej i międzynarodowej scenie. Bawarczycy wygrali wszystkie rozgrywki, w których brali udział.

Klubową gablotę wzbogaciły trofea za zwycięstwo w Bundeslidze, Pucharze i Superpucharze Niemiec, Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata. W niemal wszystkich rozgrywkach najlepszych strzelcem i zawodnikiem “Die Roten” był Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFAReprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFACzytaj dalej

Polak bije kolejne strzeleckie rekordy i zasłużenie zdobył nagrodę dla najlepszego piłkarza świata 2020 roku. Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge przyznał w rozmowie z klubowym magazynem “51”, że inne kluby doskonale wiedzą, jak cennym piłkarzem jest Lewandowski.

Rummenigge wyznał, że do Bayernu Monachium każdego okna transferowego spływają od lat oferty za reprezentanta Polski. Bawarczycy i sam piłkarz kuszeni byli wielkimi pieniędzmi, jednak konsekwentnie odrzucano kolejne bajeczne oferty. Po wynikach zespołu widać, że była to jak najbardziej słuszna decyzja.

- Mieliśmy mnóstwo ofert za Roberta Lewandowskiego. Co roku odrzucaliśmy wielkie propozycje. Za każdym razem powtarzaliśmy mu, że może u nas napisać historię- wyznał prezes Bayernu Monachium.

Karl Heinz-Rummenigge miał rację i jak zdradził w wywiadzie, również Robert Lewandowski przyznał mu rację. Napastnik miał to zrobić po triumfie w Lidze Mistrzów. Niemiec zdradził, co wówczas powiedział mu “Lewy”.

- Było tak, że Robert do mnie podszedł i w pewnym momencie powiedział: "Karl, miałeś rację. I wiesz co? Musimy zacząć nową erę w Bayernie - wyznał Rummenigge.

Co dalej przed Robertem Lewandowskim?

Nowa era w Bayernie powoli się rozpoczyna. Pozostaje pytanie, czy nadal jej twarzą będzie Robert Lewandowski. Kontrakt piłkarza z klubem obowiązuje do 2023 roku. “Lewy” sugerował już jednak, że w klubie z Bawarii może nawet zakończyć karierę. W 2023 roku będzie miał dopiero 35 lat, więc z powodzeniem może prowadzić Bayern do kolejnych sukcesów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł