Bayern Monachium Flick Żródło: Susanne H

Bayern Monachium wydał oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka

18 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Bayern Monachium zabrał głos w sprawie sobotniego oświadczenia trenera Hansiego Flicka. Niemiecki szkoleniowiec wyjawił, że po sezonie chciałby pożegnać się z zespołem. Okazuje się, że Niemiec wyjawił te informacje wbrew swojego pracodawcy. Klub opublikował specjalne oświadczenie.

  • Bayern Monachium przechodzi przez trudny okres pod względem oranizacyjnym
  • W sobotę trener Hansi Flick wyjawił, że po sezonie będzie chciał rozwiązać kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2023 roku
  • Okazuje się, że trener zabrał głos w tej sprawie wbrew władzom klubu, które w tej sprawie wydały specjalne oświadcznie

Bayern Monachium w sobotę przeszedł trzęsienie ziemi. Drużyna co prawda wygrała z VfL Wolfsburg 3:2, ale więcej się mówi o tym, co zaszło po samym meczu. Konkretnie o oświadczeniu trenera Hansiego Flicka.

Niemiecki szkoleniowiec ogłosił po spotkaniu, że latem będzie chciał rozwiązać swój kontrakt z Bayernem Monachium. Obecna umowa wiąże 56-latka z Bawarczykami do końca czerwca 2023 roku.

Bayern Monachium wydał oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka

- Powiedziałem zespołowi, że chcę rozwiązać kontrakt z klubem wraz z końcem tego sezonu - przekazał niemiecki szkoleniowiec po meczu w rozmowie ze Sky Sports. - Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Było trochę plotek, ale chciałem to powiedzieć drużynie osobiście - dodał.

Okazuje się, że Flick swoje stanowisko przekazał władzom klubu już jakiś czas temu. Jednak jak się okazuje, Bayern Monachium jest zaskoczony publiczną deklaracją swojego trenera. Zarząd Bawarczyków wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Media: Flick może zostać w BayernieMedia: Flick może zostać w BayernieCzytaj dalej

- Hansi Flick i Bayern zgodzili się skupić całą uwagę na meczach z Wolfsburgiem, Bayerem Leverkusen i Mainz, by nie zakłócać przygotować do tych ważnych spotkań - przekazali mistrzowie Niemiec w komunikacie.

- Bayern nie pochwala jednostronnych komunikatów Hansiego Flicka. Będzie kontynuował rozmowy z nim po meczu z Mainz - tak jak było wcześniej ustalone - podkreśliły władze niemieckiego klubu.

Flick jednak zostanie?

Powodem decyzji Flicka o odejściu z Bayernu jest jego konflikt z dyrektorem sportowym klubu Hasanem Salihamidziciem. Niemiecki szkoleniowiec nie zgadza się z polityką transferową klubu prowadzoną właśnie przez Bośniaka.

Niemieckie media informują, że Salihamidzić miał zupełnie ignorować sugestie Flicka w kwestii wzmocnienia zespołu. 56-letni trener kilkukrotnie zaznaczał, że ma do dyspozycji słabszą kadrę niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Za ten stan rzeczy obwiniał właśnie Bośniaka.

W niedzielę redakcja Sport1.de poinformowała, że istnieje jeszcze szansa, że Flick jednak zostanie w Bayernie. Niemiec ma ponownie przemyśleć swoją decyzję w przypadku zwolnienia Salihamidzicia. - Rada nadzorcza odpowiada za przyszłość pionu sportowego - tam większość jest za Flickiem - informuje redakcja.

Flick jednocześnie jest jednym z głównych kandydatów do objęcia reprezentacji Niemiec w czerwcu tego roku. Na początku marca obecny szkoleniowiec czterokrotnych mistrzów świata, Joachim Löw, zapowiedział, że odejdzie ze stanowiska po zakończeniu mistrzostw Europy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł