Swiatsportu.pl
Maria Andrejczyk

screen - youtube.com/Patelniusz O

Bezcenna reakcja Marii Andrejczyk na rekordowy rzut (WIDEO)

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Maria Andrejczyk podczas niedzielnych zawodów Pucharu Europy w Splicie ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. 25-latka uzyskała wynik 71,40 m już w pierwszej próbie! Zaskoczona tak znakomitym rzutem była sama zawodniczka, która wręcz nie mogła uwierzyć w to, co zrobiła. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać jej bezcenną reakcję.

  • Maria Andrejczyk w niedzielę ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem

  • Polka uzyskała aż 71,40 m, co jest trzecim wynikiem w historii tej dyscypliny

  • W sieci pojawiło się wideo, na którym widać bezcenną reakcję Andrejczyk na informację o rekordzie

  • Zawodniczka nie mogła uwierzyć w to, czego właśnie dokonała

Maria Andrejczyk ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. 25-latka rzuciła aż 71,40 m podczas zawodów w chorwackim Splicie. Polka nie mogła uwierzyć w tak niesamowity wynik.

Maria Andrejczyk nie mogła uwierzyć w swój niesamowity rekord

Bohaterką sportowej niedzieli w Polsce została bezapelacyjnie Maria Andrejczyk. 25-latka ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. Podczas zawodów w chorwackim Splicie rzuciła aż 71,40 m. Więcej TUTAJ.

Jest to wyczyn o tyle imponujący, że Polce zabrakło zaledwie 88 centymetrów do rekordu świata! Ten należy do legendarnej Barbory Spotakovej. Czeszka uzyskała 72,28 m.

Niedzielny rzut Marii Andrzejczyk jest też trzecim najdalszym w historii! Jedynie wspomniana Spotakova i Kubanka Osleidys Menendez były w stanie wyśrubować lepszy wynik. W ostatniej dekadzie nikt jednak nie rzucał tak daleko jak nasza reprezentantka.

Maria Andrejczyk sama nie mogła uwierzyć w to, czego udało jej się dokonać. Świadczy o tym jej rozbrajająca reakcja, którą uchwyciły kamery telewizyjne. Andrejczyk była wręcz zszokowana i zakryła twarz dłońmi.

Andrejczyk nie kryje dumy ze swojego występu

Polka przy okazji niedzielnych zmagań uzyskała minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Gdy emocje opadły, 25-latka skomentowała swój niesamowity rzut. Wypowiedź Andrejczyk cytuje portal WP SportoweFakty.

- W końcu mogę cieszyć się każdym rzutem. To dla mnie najważniejsze. Jestem z siebie dumna. Teraz muszę skupić się na ciężkiej pracy. Przede mną kilka występów. Nie myślę o rekordzie świata, a o pracy, którą muszę wykonać. - stwierdziła nasza reprezentantka.

Dodajmy, że Maria Andrejczyk wygrała ostatecznie zawody Pucharu Europy w rzucie oszczepem. W kolejnych próbach 25-latka osiągnęła równie imponujące rezultaty. W trzeciej serii uzyskała 65,24 m, natomiast w czwartej aż 69,68. Zawodniczka, która w ostatnich latach zmagała się z licznymi problemami zdrowotnymi, wraca w wielkim stylu na sam szczyt.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >

Inne sporty

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >