Swiatsportu.pl
Maria Andrejczyk

screen - youtube.com/Patelniusz O

Bezcenna reakcja Marii Andrejczyk na rekordowy rzut (WIDEO)

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Maria Andrejczyk podczas niedzielnych zawodów Pucharu Europy w Splicie ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. 25-latka uzyskała wynik 71,40 m już w pierwszej próbie! Zaskoczona tak znakomitym rzutem była sama zawodniczka, która wręcz nie mogła uwierzyć w to, co zrobiła. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać jej bezcenną reakcję.

  • Maria Andrejczyk w niedzielę ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem

  • Polka uzyskała aż 71,40 m, co jest trzecim wynikiem w historii tej dyscypliny

  • W sieci pojawiło się wideo, na którym widać bezcenną reakcję Andrejczyk na informację o rekordzie

  • Zawodniczka nie mogła uwierzyć w to, czego właśnie dokonała

Maria Andrejczyk ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. 25-latka rzuciła aż 71,40 m podczas zawodów w chorwackim Splicie. Polka nie mogła uwierzyć w tak niesamowity wynik.

Maria Andrejczyk nie mogła uwierzyć w swój niesamowity rekord

Bohaterką sportowej niedzieli w Polsce została bezapelacyjnie Maria Andrejczyk. 25-latka ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. Podczas zawodów w chorwackim Splicie rzuciła aż 71,40 m. Więcej TUTAJ.

Jest to wyczyn o tyle imponujący, że Polce zabrakło zaledwie 88 centymetrów do rekordu świata! Ten należy do legendarnej Barbory Spotakovej. Czeszka uzyskała 72,28 m.

Niedzielny rzut Marii Andrzejczyk jest też trzecim najdalszym w historii! Jedynie wspomniana Spotakova i Kubanka Osleidys Menendez były w stanie wyśrubować lepszy wynik. W ostatniej dekadzie nikt jednak nie rzucał tak daleko jak nasza reprezentantka.

Maria Andrejczyk sama nie mogła uwierzyć w to, czego udało jej się dokonać. Świadczy o tym jej rozbrajająca reakcja, którą uchwyciły kamery telewizyjne. Andrejczyk była wręcz zszokowana i zakryła twarz dłońmi.

Andrejczyk nie kryje dumy ze swojego występu

Polka przy okazji niedzielnych zmagań uzyskała minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Gdy emocje opadły, 25-latka skomentowała swój niesamowity rzut. Wypowiedź Andrejczyk cytuje portal WP SportoweFakty.

- W końcu mogę cieszyć się każdym rzutem. To dla mnie najważniejsze. Jestem z siebie dumna. Teraz muszę skupić się na ciężkiej pracy. Przede mną kilka występów. Nie myślę o rekordzie świata, a o pracy, którą muszę wykonać. - stwierdziła nasza reprezentantka.

Dodajmy, że Maria Andrejczyk wygrała ostatecznie zawody Pucharu Europy w rzucie oszczepem. W kolejnych próbach 25-latka osiągnęła równie imponujące rezultaty. W trzeciej serii uzyskała 65,24 m, natomiast w czwartej aż 69,68. Zawodniczka, która w ostatnich latach zmagała się z licznymi problemami zdrowotnymi, wraca w wielkim stylu na sam szczyt.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Polska Niemcy Rugby

Inne sporty

Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

Czytaj więcej >
Nie żyje Desiet Kidane kolarstwo

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki

Czytaj więcej >
Dawid Migas

Inne sporty

Dawid Migas-wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie, który mieszka w piwnicy

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Europy pływanie Radosław Kawęcki

Inne sporty

Radosław Kawęcki mistrzem Europy!

Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje wybitny polski olimpijczyk Edward Fender

Czytaj więcej >
Paweł Juraszek na mistrzostwach Europy

Inne sporty

Paweł Juraszek brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu

Czytaj więcej >