Swiatsportu.pl
Kamil Grabara LKE

Enorme_Inter/Twitter

Bezmyślne zachowanie Kamila Grabary. Czerwona kartka Polaka w LKE (WIDEO)

21 Października 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Grabara nie będzie miło wspominał dzisiejszego wieczora w Lidze Konferencji Europy. Polski bramkarz już w 9.minucie spotkania swojej FC Kopenhagi z PAOK-iem Saloniki Karola Świderskiego obejrzał czerwoną kartkę. Bezmyślne zachowanie znacząco przyczyniło się do porażki duńskiego zespołu.

  • Kamil Grabara otrzymał czerwoną kartkę w meczu LKE

  • Polak wyszedł poza własne pole karne, próbując ratować sytuacje, ale niepotrzebnie zagrywał ręką

  • To zachowanie sprawiło, że jego FC Kopenhaga przegrała z PAOK-iekm Saloniki 1:2

Mecz Polaków w Lidze Konferencji Europy mógł zwrócić uwagę wielu polskich kibiców. Tak można było bowiem nazwać spotkanie FC Kopenhagi Kamila Grabary z PAOK-iem Saloniki Karola Świderskiego. Antybohaterem tego starcia był niestety nasz bramkarz, który sprawdził, że jego zespół przez ponad 80. minut musiał radzić sobie w osłabieniu.

Prezes PZPN Cezary Kulesza

Cezary Kulesza chce swoich ludzi w UEFA, a nie Zbigniewa Bońka. Podjęto już działania

CZYTAJ DALEJ

Fatalny błąd Kamila Grabary. Polak obejrzał czerwoną kartkę

To była 9. minuta spotkania. Kamil Grabara wyszedł poza szesnastkę i próbował ratować sytuację. Pech chciał, że piłkarz rywala trafił go w rękę, którą jednak Polak celowo unosił do góry.

Sędzia nie miał innej możliwości, jak tylko wyrzucić 22-latka z boiska. O ile wyjście Grabary można jeszcze tłumaczyć, ponieważ można uznać, iż faktycznie była potrzeba (choć to mocno naciągana teza), aby pomógł kolegom z obrony w kłopotach, o tyle zagrania ręką nie da się usprawiedliwić.

U Polaka zapewne zadziałał odruch, który nakazywał mu bronić dostępu do bramki, ale ta interwencja zupełnie nie była potrzebna, gdyż nawet jeśli strzał leciałby w światło bramki, to za Grabarą był obrońca, który zdążyłby wybić piłkę.

FC Kopenhaga dzielnie walczyła, ale przegrała z zespołem Karola Świderskiego

Ostatecznie przez ponad 80 minut drużyna Kamila Grabary grała w osłabienia. PAOK Saloniki prowadził już 2:0, ale na 10 minut przed końcem podstawowego czasu gry gospodarze strzelili bramkę kontaktową.

FC Kopanhadze nie udało już się doprowadzić od wyrównania, co oznacza, że Karol Świderski wraz z kolegami zabrał trzy punkty do Grecji. Tym razem Polak nie wyróżnił się niczym szczególnym, mimo że na boisku przebywał do 83. minuty.

Całą sytuację z wpadką Kamila Grabary możecie zobaczyć, klikając tutaj.

Pamiętne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach w XXI wieku

Slajd 1 z 6

Źródło: AFP/EastNews

Pamiętny mecz Legii z Borussią Dortmund z 2016 roku

Nie można było zacząć tego zestawienia od innego spotkania. W 2016 roku Legia jako jedyny polski klub w XXI wieku awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu z Borussią Dortmund kibice byli świadkami niezwykle radosnego spotkania. Na Signal Iduna Park padło aż 12 goli, co jest rekordem rozgrywek. Źródło: AFP/EastNews

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: