Liga Konferencji Uefa

Liga Konferencji UEFA - nowe rozgrywki wprowadzone przez UEFA od sezonu 2022/2023

tt śląsk wrocław
19.03.2022 08:00 Śląsk Wrocław wymęczył zwycięstwo z Paide Linnameeskond 2:1

Śląsk Wrocław w czwartek po sześciu latach przerwy wrócił do rywalizacji w europejskich pucharach. Wrocławianie zmierzyli się z estońskim Paide Linnameeskond. Czwarta drużyna minionego sezonu Ekstraklasy mocno męczyła się z przeciętną drużyną z Estonii. O zwycięstwie Śląska zadecydował gol strzelony dopiero w końcówce spotkania.Śląsk Wrocław w czwartek rozpoczął walkę o awans do Ligi Konferencji UEFAPierwszym przeciwnikiem polskiej drużyny jest Paide Linnameeskond, wicemistrz EstoniiŚląsk zdołał wygrać wyjazdowe spotkanie 2:1, jednak przez większość czasu nie potrafił poradzić sobie z przeciętnymi rywalamiŚląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Paide Linnameeskond 2:1 w pierwszym meczu w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Wrocławianie długo męczyli się z rywalami i zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w końcówce meczu.

puchacz
19.03.2022 07:53 Duży błąd Puchacza w Lidze Konferencji Europy. Polak podarował bramkę rywalom

Liga Konferencji Europy w czwartek była świadkiem nie najlepszego występu Tymoteusza Puchacza. Reprezentant Polski wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Feyenoordem Rotterdam i nie ustrzegł się błędu. Młody Polak miał swój udział przy straconym golu, a jego postawę wymownie skomentował Łukasz Piszczek.Liga Konferencji Europy to obecnie jedyna szansa dla Tymoteusza Puchacza w barwach Unionu Berlin. 22-latek latem dołączył do niemieckiego zespołu, ale jeszcze nie miał okazji zadebiutować w Bundeslidze. Za to w Lidze Konferencji Europy wystąpił we wszystkich spotkaniach.

Kamil Grabara LKE
19.03.2022 07:53 Bezmyślne zachowanie Kamila Grabary. Czerwona kartka Polaka w LKE (WIDEO)

Kamil Grabara nie będzie miło wspominał dzisiejszego wieczora w Lidze Konferencji Europy. Polski bramkarz już w 9.minucie spotkania swojej FC Kopenhagi z PAOK-iem Saloniki Karola Świderskiego obejrzał czerwoną kartkę. Bezmyślne zachowanie znacząco przyczyniło się do porażki duńskiego zespołu. Kamil Grabara otrzymał czerwoną kartkę w meczu LKE Polak wyszedł poza własne pole karne, próbując ratować sytuacje, ale niepotrzebnie zagrywał ręką To zachowanie sprawiło, że jego FC Kopenhaga przegrała z PAOK-iekm Saloniki 1:2Mecz Polaków w Lidze Konferencji Europy mógł zwrócić uwagę wielu polskich kibiców. Tak można było bowiem nazwać spotkanie FC Kopenhagi Kamila Grabary z PAOK-iem Saloniki Karola Świderskiego. Antybohaterem tego starcia był niestety nasz bramkarz, który sprawdził, że jego zespół przez ponad 80. minut musiał radzić sobie w osłabieniu.

EN 01490381 1348
19.03.2022 07:45 Raków Częstochowa przegrał z Gent 0:3 i odpada z Ligi Konferencji UEFA

Raków Częstochowa stanął dzisiaj do walki o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. Wicemistrzowie Polski zmierzyli się na wyjeździe w rewanżowym spotkaniu ostatniej rundy eliminacji z belgijskim Gent. W pierwszym meczu padł wynik 1:0 dla Rakowa. W rewanżu na własnym boisku górą byli jednak Belgowie i to oni zagrają w fazie grupowej nowych rozgrywek.Raków Częstochowa zmierzył się dzisiaj w rewanżowym starciu eliminacji Ligi Konferencji UEFA z KAA GentWicemistrzowie Polski mieli zaliczkę z pierwszego spotkania, które wygrali 1:0Niestety dzisiaj znacznie lepsza okazała się belgijska drużyna, która zwyciężyła aż 3:0Wynik ten sprawił, że w fazie grupowej nowych rozgrywek UEFA zaprezentuje się właśnie klub z BelgiiRaków Częstochowa zmierzył się dzisiaj w rewanżowym meczu el. Ligi Konferencji UEFA z Gentem. Niestety było to spotkanie bardzo bolesne. Podopieczni Marka Papszuna przegrali 0:3 i nie zagrają w fazie grupowej nowych rozgrywek UEFA.

Raków Częstochowa
19.03.2022 07:44 Raków Częstochowa wygrywa z KAA Gent i jest bliski gry w fazie grupowej LKE!

Raków Częstochowa pokonał 1:0 KAA Gent w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski na przestrzeni całego spotkania byli słabszym zespołem, ale umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, a czasem też dopisywało im szczęście. Te również wsparło ich w polu karnym rywali, co pozwoliło na zdobycie zwycięskiego gola. Raków Częstochowa mierzył się dziś z KAA Gent w IV rundzie eliminacji LKEWicemistrzowi Polski po bardzo trudnym meczu wygrali 1:0Końcówka spotkania przyniosła nie tylko wielkie emocje, ale również niebezpieczne zdarzenie

Projekt bez tytułu - 2021-08-13T163632.783
19.03.2022 07:44 Raków poznał ostatniego rywala. KAA Gent na drodze do fazy grupowej

Raków Częstochowa jest o krok od gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski w czwartek pokonali po dogrywce rosyjski Rubin Kazań i awansowali do IV rundy eliminacji. Do fazy grupowej pozostał do pokonania już tylko jeden rywal. To belgijski KAA Gent.Raków Częstochowa w czwartek awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji EuropyWicemistrzowie Polski mają już tylko jedną przeszkodę do pokonania w drodze do fazy grupowejOstatnim rywalem Rakowa w eliminacjach będzie belgijski KAA GentRaków Częstochowa kontynuuje swoją piękną przygodę w europejskich pucharach. Wicemistrz Polski w czwartek w Kazaniu pokonał po dramatycznej dogrywce miejscowy Rubin 1:0 i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.Przez 180 minut żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Raków o awans do kolejnej rundy musiał walczyć w drugiej dogrywce z rzędu. Dwa tygodnie temu po rzutach karnych wyeliminowali litewską Sudovę.

Projekt bez tytułu - 2021-08-12T213236.925
19.03.2022 07:44 Katastrofa Śląska Wrocław. Dotkliwa porażka i pożegnanie z europejskimi pucharami

Śląsk Wrocław zakończył swój udział w europejskich pucharach. Piłkarze Jacka Magiery przegrali w rewanżowym spotkaniu z Hapoelem Beer Sheva aż 0:4 i pożegnali się z możliwością gry w Lidze Konferencji Europy. Już po siedmiu minutach gospodarze prowadzili 2:0.Śląsk Wrocław w katastrofalnym stylu pożegnał się z europejskimi pucharami"Wojskowi" przegrali 0:4 z Hapoelem Beer Sheva w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji EuropyPiłkarze Jacka Magiery nie obronili przewagi wywalczonej przed tygodniem na własnym stadionieŚląsk Wrocław do czwartku szedł jak burza przez eliminacje Ligi Konferencji Europy. Piłkarze Jacka Magiery najpierw pewnie pokonali estońskie Paide 4:1 w dwumeczu, a później 7:5 Ararat Erywań. Do tego tydzień temu na własnym stadionie pokonał Hapoel Beer Sheva 2:1.

Pilne sport
19.03.2022 07:44 Trwa piękna historia Rakowa. Wicemistrz Polski pokonał Rubin Kazań po dogrywce

Raków Częstochowa w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy!. Wicemistrzowie Polski po dramatycznej dogrywce pokonał Rubin Kazań 1:0. Bohaterem został Gutkovskis, strzelec pierwszego gola w historii występów klubu w europejskich pucharach. W ostatniej minucie dogrywki Kovacević wybronił rzut karny dla Rosjan.Raków Częstochowa awansował do fazy play-off eliminacji Ligi Konferencji EuropyWicemistrzowie Polski po dogrywce pokonali 1:0 Rubin KazańVladislavs Gutkovskis historycznym strzelcem gola, Vladan Kovacević obronił rzut karny w doliczonym Raków Częstochowa w czwartek kontynuował swoją przygodę z europejskimi pucharami. Wicemistrz Polski w ubiegłym tygodniu na stadionie w Bielsku-Białej bezbramkowo zremisowali z faworyzowanym Rubinem Kazań i wciąż miał nadzieję na awans do IV rundy eliminacji Liki Konferencji Europy.

Rubin Kazań koszulki
19.03.2022 07:43 Raków Częstochowa zremisował z Rubinem Kazań w LKE

Raków Częstochowa w ramach III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy podejmował w Bielsku-Białej Rubin Kazań. Mecz nie należał do najciekawszego widowiska, ale "Medaliki" toczyły grę jak równy z równym. O atrakcyjności tego meczu niech świadczy fakt, że jego najszerzej komentowaną częścią były problemy z koszulkami drużyny gości. Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Rubinem Kazań w pierwszym meczu III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji EuropySpotkaniu w Bielsku-Białej towarzyszyły obfite opady deszczu Niesprzyjająca pogoda sprawiła, że zawodnicy z Rosji mieli problemy ze swoimi trykotami

Śląsk Wrocław
19.03.2022 07:43 Śląsk Wrocław pokonał Hapoel Beer Szewa w Lidze Konferencji Europy

Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Hapoel Beer Szewa w III rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. To zwycięstwo znacząco przybliżyło "Wojskowych" do awansu do kolejnej fazy eliminacji. Spotkanie nie miało łatwego początku, bowiem przerwali je kibice, przez co sędzia musiał później przedłużyć pierwszą połowę meczu aż o 19 minut. Śląsk Wrocław wygrał z Hapoelem Beer Szewa 2:1To dobra pozycja wyjściowa przed rewanżem w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Zwycięskie bramki dla wrocławian zdobyli Erik Exposito i Robert Pich

Pogoń Szczecin
19.03.2022 07:42 Pogoń Szczecin przegrała z NK Osijek i odpadła z Ligi Konferencji Europy

Pogoń Szczecin mimo bardzo ambitnej postawy pożegnała się z Ligą Konferencji Europy. "Portowcy" nawet po utracie bramki starali się odrabiać straty i mieli przewagę, której nie potrafili przekuć na zwycięstwo. Trzeci zespół poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy jako pierwszy z polskich klubów pożegnał się tego lata z grą w Europie. Pogoń Szczecin przegrała z NK Osijek 0:1"Portowcy" przeważali na przestrzeni całego spotkania, ale z ich strony brakowało konkretówTrzeba przyznać, że szkoda, iż tak ambitnie grający szczecinianie nie dali rady pokonać Chorwatów

19.03.2022 07:42 Śląsk Wrocław remisuje z Araratem Erywań 3:3. "Wojskowi" meldują się w III rundzie LKE

Śląsk Wrocław awansował do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Piłkarze Jacka Magiery w końcówce pierwszej połowy najedli się nerwów, po tym, jak stracili dwie bramki. W drugiej połowie "Wojskowi" wrzucili wyższy bieg, strzelili dwie bramki, odwrócili losy spotkania, zremisowali 3:3 i pozostają niepokonani w tym sezonie europejskich pucharów.Śląsk Wrocław nie bez problemów, ale awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji EuropyPo słabszej pierwszej połowie i pogoni w drugiej piłkarze Jacka Magiery zremisowali ostatecznie 3:3Bohaterem meczu został Robert Pich - strzelec dwóch bramekŚląsk Wrocław w czwartek przystępował do swojego czwartego meczu w tegorocznej edycji europejskich pucharów. Do tej pory drużyna Jacka Magiery radziła sobie wzorowo. Najpierw pewnie pokonali Estońskie Paide w dwumeczu 4:1, a przed tygodniem pokonali w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Ararat Erywań 4:2 i byli jedną nogą w kolejnej fazie.

19.03.2022 07:42 Raków Częstochowa po rzutach karnych awansował do III rundy Ligi Konferencji Europy

Raków Częstochowa awansował do III rundy Ligi Konferencji Europy. "Medaliki" potrzebowały rzutów karnych, aby pokonać litewską Sudavę Mariampol. Przez 210 minut dwumeczu nie padł żaden gol, a bohaterem serii jedenastek było Vladan Kovacewvić, który obronił dwa strzały piłkarzy rywali. Raków Częstochowa awansował do III rundy Ligi Konferencji EuropyWicemistrzowie Polski przez 210 minut dwumeczu, podobnie jak rywale, nie potrafili zdobyć golaRozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, których bohaterem był bramkarz "Medalików"

19.03.2022 07:42 Bezbramkowy remis Pogoni Szczecin z NK Osijek

Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo w Lidze Konferencji Europy z będącym faworytem dzisiejszego spotkania NK Osijek. "Portowcy" przez większą część spotkania dominowali nad rywalem, ale nie potrafili tego przełożyć na wynik. Mecz był dobitnym przykładem piłkarskich szachów, gdzie każdy bał się zaryzykować. Pogoń Szczecin zremisowała z NK Osjiek 0:0Był to mecz II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy "Portowcy" nie wykorzystali atutu własnego boiska przed rewanżem

raków tt jakub ziemianin
19.03.2022 07:42 Raków Częstochowa tylko remisuje z Sudavą Mariampol 0:0

Raków Częstochowa w czwartkowy wieczór rozpoczął swoją przygodę w europejskich pucharach. Podopieczni Marka Papszuna wybrali się na Litwę, by zmierzyć się z tamtejszą Sudavą Mariampol w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA. Niestety debiut Rakowa w Europie wypadł słabo. Wicemistrzowie Polski bezbramkowo zremisowali ze znacznie słabszym w teorii rywalem.Raków Częstochowa w czwartek rozpoczął grę w eliminacjach Ligi Konferencji UEFAWicemistrzowie Polski zmierzyli się na wyjeździe z litewską Sudavą MariampolMecz zakończył się bezbramkowym remisem, co można uznać za rozczarowanie, jeśli chodzi o drużynę prowadzoną przez trenera Marka PapszunaRaków Częstochowa zmierzył się w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA z litewską Sudavą Mariampol. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co dla wicemistrzów Polski jest wielkim rozczarowaniem.