Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Raków poznał ostatniego rywala. KAA Gent na drodze do fazy grupowej
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Raków poznał ostatniego rywala. KAA Gent na drodze do fazy grupowej

Projekt bez tytułu - 2021-08-13T163632.783
twitter.com/@Rakow1921 fot. Jakub Ziemann

Raków Częstochowa jest o krok od gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski w czwartek pokonali po dogrywce rosyjski Rubin Kazań i awansowali do IV rundy eliminacji. Do fazy grupowej pozostał do pokonania już tylko jeden rywal. To belgijski KAA Gent.

• Raków Częstochowa w czwartek awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy

• Wicemistrzowie Polski mają już tylko jedną przeszkodę do pokonania w drodze do fazy grupowej

• Ostatnim rywalem Rakowa w eliminacjach będzie belgijski KAA Gent

Raków Częstochowa kontynuuje swoją piękną przygodę w europejskich pucharach. Wicemistrz Polski w czwartek w Kazaniu pokonał po dramatycznej dogrywce miejscowy Rubin 1:0 i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Przez 180 minut żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Raków o awans do kolejnej rundy musiał walczyć w drugiej dogrywce z rzędu. Dwa tygodnie temu po rzutach karnych wyeliminowali litewską Sudovę.

Raków Częstochowa poznał rywala w Lidze Konferencji Europy

Dopiero w drugiej połowie dogrywki pierwszą bramkę w historii występów Rakowa w europejskich pucharach strzelił Vladislavs Gutkovskis, a wicemistrz Polski grał już wtedy z przewagą jednego zawodnika. W 122. minucie Rubin mógł doprowadzić do wyrównania, ale rzut karny wybronił Vladan Kovacević.

Raków awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i musi rozegrać już tylko jeden dwumecz, by awansować do fazy grupowej. Jeszcze przed meczem było wiadomo, że wicemistrz Polski w przypadku awansu zagra ze zwycięzcą dwumeczu KAA Gent – RFS Ryga.

W pierwszym meczu sensacyjnie piłkarze z Łotwy i to po niecałych 30 minutach gry prowadzili na wyjeździe już 2:0. Ostatecznie piłkarze z Belgii zdołali wrócić do meczu i w drugiej połowie doprowadzili do remisu 2:2.

Bardzo trudne zadanie przed Rakowem

Piąty zespół minionego sezonu Ligi Belgijskiej na wyjeździe rzucił się do ataku. Ostatecznie w 73. minucie gola strzelił Joseph Okumu, Gent wygrał 1:0 i o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Pierwszy mecz wicemistrza Polski z KAA Gent odbędzie się już w przyszły czwartek na stadionie w Bielsku-Białej. Rewanż na stadionie Ghelamco Arena odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 20.

Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu. KAA Gent w sezonie 2015/2016 grało w Lidze Mistrzów i doszło nawet do 1/8 finału. Do tego w dwóch ostatnich sezonach grał w fazie grupowej Ligi Europy.

Polscy kibice nie mają najlepszych wspomnień z KAA Gent. W sezonie 2018/2019 Belgowie w dwumeczu 3 rundy eliminacji Ligi Europy pokonali aż 4:1 Jagiellonię Białystok.