Swiatsportu.pl > Siatkówka > Kandydat do zastąpienia Vitala Heynena przerywa milczenie. Stanowcza deklaracja
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Kandydat do zastąpienia Vitala Heynena przerywa milczenie. Stanowcza deklaracja

EN 01413126 0034
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze odpadli z igrzysk olimpijskich już w ćwierćfinale, co uznano za wielkie rozczarowanie. Po turnieju pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Vitala Heynena. Włoskie media zdążyły już nawet poinformować, kto zostanie jego następcą na stanowisku selekcjonera polskiej kadry. Teraz faworyt mediów zabrał głos w sprawie. 

  • Po porażce Polaków w turnieju siatkarzy w Tokio pojawiły się głosy, że Vital Heynen przestanie być trenerem kadry

  • Włoskie media jako następcę Belga wskazują Andreę Anastasiego, który prowadził "Biało-Czerwonych" w latach 2011-2013

  • Włoch w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stanowczo skomentował te doniesienia

Vital Heynen zdaniem mediów może pożegnać się wkrótce z prowadzeniem reprezentacji polskich siatkarzy. Jako jego potencjalny następca wymieniany jest Andrea Anastasi. Włoch wreszcie przerwał milczenie na ten temat.

Vital Heynen rozstanie się z polską reprezentacją?

Polscy siatkarze zdaniem kibiców i ekspertów spisali się znacznie poniżej oczekiwań podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie odpadli już w ćwierćfinale. ”Biało-Czerwoni” przegrali wprawdzie z Francuzami, późniejszymi triumfatorami całego turnieju, jednak zdaniem wielu, to właśnie nasi zawodnicy powinni cieszyć się z medalu, być może nawet złotego.

Po turnieju pojawiły się głosy, że nieudany start w najważniejszej imprezie sportowej świata może zaważyć na dalszej pracy z polską kadrą Vitala Heynena. Włoskie media zdążyły już nawet wskazać głównego kandydata do zastąpienia Belga.

Dziennikarz ‘La Gazzetta dello Sport” Gian Luca Pasini kilka dni temu podał, że z jego informacji wynika, że nowym selekcjonerem polskiej kadry może zostać Andrea Anastasi (więcej TUTAJ). Włoch prowadził już naszą reprezentację w latach 2011-2013. 

Kilka dni po ujawnieniu tej informacji głos zabrał sam zainteresowany. Anastasi, który obecnie pracuje jako trener Projektu Warszawa, udzielił wywiadu “Przeglądowi Sportowemu”. W rozmowie z dziennikarzami odpowiedział na konkretne pytanie, czy zastąpi Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

- W tym momencie mojej kariery trenerskiej koncentruję się wyłącznie na pracy z drużyną ze stolicy Polski. Czerpię ogromną przyjemność z kontaktu z tymi chłopakami i nie mogę się już doczekać startu sezonu ligowego - powiedział Anastasi.

Andrea Anastasi stanowczo reaguje na plotki

Trener Pojektu Warszawa podkreślił także zdecydowanie, że nie jest zwolennikiem zwalniania Vitala Heynena. Uważa on, że nie należy wyciągać wniosków na podstawie jednej porażki. Zauważył, że nie tylko trener ponosi odpowiedzialność za słabszy występ. 

- Nie jestem absolutnie zwolennikiem zwolnienia Vitala, bo jest to dla mnie dziwne, że brak wyniku powoduje od razu podjęcie takich kroków. (...) Obecnie jedynym trenerem reprezentacji Polski jest Vital Heynen, któremu ufam, bo to mój kolega - wyznał Anastasi. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane