Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oto kandydat na następcę Vitala Heynena. Wielki powrót do polskiej kadry po latach?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Oto kandydat na następcę Vitala Heynena. Wielki powrót do polskiej kadry po latach?

Ding TingXinhua NewsEast News (2)
Ding Ting/Xinhua News/East News

Vital Heynen może wkrótce pożegnać się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Głosy o odejściu Belga nasiliły się po niepowodzeniu naszych siatkarzy na turnieju olimpijskim w Tokio. Włoskie media podały dzisiaj sensacyjną wiadomość, że kibice w Polsce mogą być świadkami wielkiego powrotu znanego trenera, który już raz prowadził “Biało-Czerwonych”.

  • Polscy siatkarze odpadli z walki o medali igrzysk olimpijskich już w ćwierćfinale, co uznawane w kraju jest za wielkie rozczarowanie

  • Po odpadnięciu Polaków rozgorzała dyskusja na temat dalszej przyszłości Vitala Heynena

  • Selekcjoner "Biało-Czerwonych" może zakończyć pracę z naszymi siatkarzami, a media już typują jego następcę

  • Zdaniem włoskiego dziennikarza Gian Luki Pasiniego, możemy być świadkami wielkiego powrotu do pracy z kadrą Andrei Anastasiego

Vital Heynen już niedługo może rozstać się z reprezentacją Polskich siatkarzy. Ruszyła lawina spekulacji, kto mógłby zastąpić Belga w pracy z naszymi zawodnikami. Zdaniem włoskich mediów do pracy z polską kadrą mógłby wrócić Andrea Anastasi.

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski?

Nie milkną echa rozczarowującego występu polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polacy świetnie zaprezentowali się w meczach grupowych, mimo niespodziewanej porażki z Iranem i byli faworytami ćwierćfinałowego starcia z Francją. Niestety “Biało-Czerwoni” przegrali 2:3 i odpadli z walki o medal (więcej TUTAJ).

Dla wszystkich kibiców w kraju było to wielkie rozczarowanie. Polscy siatkarze byli jednymi z głównych faworytów do zdobycia nawet złotego medalu. Porażka już w ćwierćfinale to wielki cios dla wszystkich sympatyków naszej kadry. 

Po klęsce naszych zawodników w Tokio ruszyła dyskusja na temat przyszłości Vitala Heynena. Umowa Belga z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wygasa wraz z końcem obecnego sezonu reprezentacyjnego. Pojawia się coraz więcej głosów, że kontrakt nie zostanie odnowiony.

- Nie jestem jednym z tych, którzy gdy nie osiągną swojego celu, unikają konsekwencji. Na razie muszę dokończyć to wszystko dobrymi mistrzostwami Europy. Wtedy skończę, co mam do zrobienia, ale pewnie będę musiał też coś rozpocząć. To jednak temat na październik lub listopad - powiedział Heynen w rozmowie z portalem sport.pl.

Sensacyjny kandydat na następcę Heynena

Nie tylko w Polsce trwają spekulacje, jaka przyszłość czeka belgijskiego szkoleniowca i naszą reprezentację. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini przekazał w piątek, że Heynen faktycznie może rozstać się z polską kadrą po mistrzostwach Europy. Wskazał także jego potencjalnego następcę.

Pasini przekonuje, że po Vitalu Heynenie prowadzenie polskiej reprezentacji może przejąć Andrea Anastasi! Włoski trener w przeszłości już prowadził “Biało-Czerwonych”. Anastasi odpowiadał za wyniki naszej kadry w latach 2011-2013.

Pod wodzą Anastasiego Polacy zwyciężyli w 2012 roku w Lidze Światowej i wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Po niepowodzeniach na igrzyskach olimpijskich w Londynie i kolejnych ME jego miejsce zajął Stephan Antiga. Włoch nadal ma silne związki z naszym krajem, gdyż przez kilka lat prowadził zespół Trefla Gdańsk, a obecnie trenuje zawodników Projektu Warszawa. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane