Swiatsportu.pl > Sporty walki > Błachowicz dostał kolejny cios. Poważny spadek w rankingu UFC
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Błachowicz dostał kolejny cios. Poważny spadek w rankingu UFC

Jan Błachowicz UFC Ranking
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz pod koniec października po ponad roku stracił pas mistrza UFC kategorii półciężkiej. Polak przegrał w drugiej rundzie z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą przez poddanie. To nie jedyny cios, jaki otrzymał "Cieszyński Książę". Polski zawodnik zaliczył spory spadek w rankingu UFC.

Jan Błachowicz przez ponad rok był właścicielem pasa mistrzowskiego UFC kategorii półciężkiej. 38-latek we wrześniu ubiegłego roku pokonał w Abu Zabi Dominika Reyesa i został pierwszym polskim zawodnikiem z tytułem mistrza świata UFC.

Jan Błachowicz dostał kolejny cios

W marcu "Cieszyński Książę" pokonał faworyzowanego Israela Adesanyę w pierwszej obronie pasa, a w kolejnej mierzył się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą, dla którego była to druga walka w karierze o pas mistrzowski.

Polak z Brazylijczykiem zmierzyli się 30 października w szczęśliwym dotychczas dla Błachowicza Abu Zabi. Teixeira już w pierwszej rundzie zdecydowanie przeważał i zamknął Błachowicza w parterze, a w drugiej dopełnił dzieła zniszczenia, założył duszenie i "Cieszyński Książę" poddał walkę.

Tym samym Brazylijczyk przerwał świetną serię Błachowicza, który przed tym spotkaniem miał pięć kolejnych wygranych z rzędu. Jednocześnie to była szósta porażka polskiego zawodnika w siedemnastej walce w UFC.

Bolesny spadek Polaka w rankingu

Dzięki znakomitej serii, przed walką z Teixeirą "Cieszyński Książę" plasował się bardzo wysoko w rankingu P4P, który zrzesza wszystkich zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polak plasował się w nim na siódmym miejscu.

Po przegranej walce z Teixeirą Błachowicz stracił nie tylko pas mistrzowski, ale także znakomitą lokatę w rankingu. W najnowszym zestawieniu Polak zaliczył spory spadek, bo aż o siedem pozycji i obecnie jest czternasty. Wśród zawodników, którzy go wyprzedzili, znalazł się m.in. Teixeira.

Na czele zestawienia P4P pozostaje Kamaru Usman, który od dwóch lat jest mistrzem kategorii półśredniej. Za jego plecami są Alexander Volkanovski, mistrz w kategorii piórkowej oraz wspomniany Adesanya.

Do tego Błachowicz nie jest już liderem rankingu w swojej kategorii. Po październikowej porażce z Brazylijczykiem Polak spadł na drugie miejsce wśród zawodników wagi półciężkiej. Nowym liderem został Teixeira.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane