Swiatsportu.pl > Sporty walki > Błachowicz zaskoczył Teixeirę przed walką. Piękne zachowanie Polaka
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Błachowicz zaskoczył Teixeirę przed walką. Piękne zachowanie Polaka

Projekt bez tytułu - 2021-10-30T101727.500
screen facebook.com//janblachowicz

Jan Błachowicz w sobotę po raz drugi będzie bronił pasa mistrzowskiego podczas walki wieczoru gali UFC 267. Rywalem "Cieszyńskiego Księcia" będzie Brazylijczyk Glover Teixeira. Jeszcze przed walką doszło sympatycznej sceny z udziałem obu zawodników. Polak wręczył swojemu przeciwnikowi mały prezent.

Jan Błachowicz już w sobotę po raz drugi będzie bronił pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej. Po raz pierwszy Polak pasa mistrzowskiego bronił w marcowej walce z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Polski wojownik wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Jan Błachowicz zaskoczył rywala przed walką

W sobotę Błachowicz na gali UFC 267 zmierzy się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk ma koncie 39 zawodowych walk, z czego 32 zakończyły się jego wygraną. Obaj wojownicy będą chcieli przedłużyć swoją serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Zanim jeszcze dojdzie do walki, panowie nie szczędzą sobie uprzejmości. Na konferencji prasowej Błachowicz razem z tłumem kibiców zaśpiewał "Sto lat" Brazylijczykowi, który obchodził w czwartek 42. urodziny.

Panowie darzą się wielkim szacunkiem, a kolejny przykład tego dali już po konferencji prasowej. Polak przerwał wywiad Teixeiry i wręczył mu urodzinowy prezent. Błachowicz podarował Brazylijczykowi butelkę lokalnego piwa z rodzinnego Cieszyna.

Piękne zachowanie Polaka

- Tak, jak obiecałem - napisał "Cieszyński Książę" w mediach społecznościowych. - Tak powinien wyglądać sport, zawsze z szacunkiem. Jutro niech wygra lepszy. Dziękuję za prezent - odpowiedział Brazylijczyk w mediach społecznościowych.

Gala UFC 267 będzie wyjątkowa dla polskich kibiców. Poza Błachowiczem w Abu Zabi będą walczyli jeszcze dwaj polscy zawodnicy. Michał Oleksiejczuk zmierzy się z Shamilem Gamzatovem, a Marcin Tybura będzie walczył z Alexandrem Volkovem.

Abu Zabi jest niezwykle szczęśliwe dla Błachowicza. To właśnie w tym mieście we wrześniu ubiegłego roku pokonał Dominicka Reyesa i jako pierwszy Polak w historii zdobył pas mistrzowski UFC.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane