Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bohater Euro 2020 zmienia klub. Manuel Locatelli piłkarzem Juventusu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Bohater Euro 2020 zmienia klub. Manuel Locatelli piłkarzem Juventusu

EN 01484673 0334
PAUL ELLIS/AFP/East News

Juventus Turyn wygrał wyścig o zakontraktowanie Manuela Locatellego. Mistrz Europy z reprezentacją Włoch przeniesie się do “Starej Damy” z Sassuolo. Klub z północy Włoch opublikował oficjalne potwierdzenie transferu na swojej stronie internetowej.

  • Juventus Turyn dokonał w środę poważnego wzmocnienia przed zbliżającym się sezonem Serie A

  • Klub Wojciecha Szczęsnego poinformował o zakontraktowaniu Manuela Locatellego z US Sassuolo

  • 23-letni pomocnik został niedawno jednym z bohaterów Euro 2020, na którym reprezentacja Włoch sięgnęła po złote medale

Juventus Turyn dopiął swego i sfinalizował hitowy transfer. Nowym zawodnikiem ‘Starej Damy” został Manuel Locatelli. Świeżo upieczony mistrz Euro 2020 podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku.

Juventus Turyn sfinalizował transferowy hit. Pozyskali mistrza Europy

Juventus Turyn po tygodniach starań wreszcie dopiął swego i sfinalizował transfer Manuela Locatellego. 23-letni pomocnik został jednym z bohaterów Euro 2020, na którym wywalczył z reprezentacją Włoch złoty medal. Teraz spróbuje swoich sił w jednym z najlepszych klubów świata.

Dotychczasowy klub Locatellego, czyli US Sassuolo stawiał jednak twarde warunki wszystkim chętnym na zakontraktowanie pomocnika. Z gry odpadł m.in. Arsenal, który oferował za zawodnika aż 40 milionów euro plus bonusy!

Sam piłkarz był jednak zdeterminowany, by dołączyć właśnie do Juventusu, dlatego też Sassuolo prowadziło rozmowy głównie z turyńskim zespołem. Dzisiaj oficjalnie poinformowano, że Manuel Locatelli został nowym piłkarzem “Juve”. Komunikat w formie specjalnego wideo pojawił się w mediach społecznościowych klubu. 

23-latek podpisał z Juventusem umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2026 roku. Co ciekawe, na razie nie przenosi się on do nowego klubu na zasadzie transferu definitywnego, a wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po dwóch latach. 

Niecodzienna forma rozliczenia za Locatellego

Juventus będzie musiał zapłacić za utalentowanego pomocnika w sumie 37,5 miliona euro. Przez trzy lata do Sassuolo wpływać będą raty w łącznej sumie 25 milionów euro. Do tego dojdzie 12,5 miliona euro bonusów.

Dotychczasowy klub Locatellego zapewnił sobie także procent od kolejnego transferu pomocnika. Mówi się, że Sassuolo zarobi nawet od 10 do 20 procent z ewentualnej sprzedaży Włocha. 

Tego lata Juventus Turyn bardzo ostrożnie porusza się po rynku transferowym. Turyńczycy postawili na oszczędzanie i Manuel Locatelli jest ich jedynym tak wysokim transferem. Sprowadzenie 23-latka podobno było priorytetem, gdyż od dawna w swojej drużynie chciał go mieć trener Massimiliano Allegri. 

Źródło: transfery.info

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane