Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Boniek zaatakował prezesa Ekstraklasy. "Katastrofa wizerunkowa"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Boniek zaatakował prezesa Ekstraklasy. "Katastrofa wizerunkowa"

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T153339.182
Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek w środę przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzień po wyborach, były już prezes PZPN-u, za pomocą mediów społecznościowych wbił szpilkę Marcinowi Animickiemu, prezesowi Ekstraklasy, który bezskutecznie starał się o miejsce w nowym zarządzie Związku.

  • Zbigniew Boniek w środę przestał pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Były gracz m.in. Juventusu Turyn, czy AS Romy dzień po wyborach zaatakował Marcina Animuckiego

  • Prezes Ekstraklasy bezskutecznie starał się dostać do zarządu PZPN-u

Zbigniew Boniek w środę, po dziewięciu latach przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwotnie jego druga kadencja miała zakończyć się w ubiegłym roku, ale została przedłużona ze względu na pandemię koronawirusa.

Zbigniew Boniek zaatakował prezesa Ekstraklasy

Na środowym Walnym Zgromadzeniu Delegatów na nowego prezesa Związku został wybrany Cezary Kulesza, który otrzymał 92 ze 115 głosów. Jego konkurent Marek Koźmiński otrzymał poparcie jedynie 23 delegatów.

Jednocześnie wybrano nowy dziesięcioosobowy zarząd Związku. W nim znaleźli się: Zbigniew Bartnik, Tomasz Garbowski, Karol Klimczak, Sławomir Kopczewski, Tomasz Lisiński, Radosław Michalski, Eugeniusz Nowak, Sławomir Pietrzyk, Robert Skowron i Paweł Wojtala. Walne Zgromadzenie odrzuciło kandydatury czterech działaczy.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MlIzLDIxdjksMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Jednym z tych, którzy się nie dostali jest Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy. Boniek dzień po wyborach brutalnie skomentował starania działacza, które nazwał "katastrofą wizerunkową".

- Słabo to Prezes Esa M. Animucki rozegrał. Chciał wejść do Zarządu PZPN a nawet Go kluby Esa nie poparły, katastrofa wizerunkowa. Trudno to zinterpretować - napisał Boniek na swoim koncie na Twitterze.

Kolejny atak Bońka na Animuckiego

To nie pierwszy raz, kiedy były prezes PZPN-u w mocnych słowach zwraca się do Animuckiego. Ostatnio skrytykował prezesa Ekstraklasy po informacjach, że władze ligi nie chcą przełożyć meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. Mistrzowie Polski chcieli przełożyć spotkanie, ze względu na walkę z Dinamem Zagrzeb w eliminacjach Ligi Mistrzów.

- Kolega Animucki tego nie rozumie? A może za dużo myśli o tym jak załapać się do Zarządu PZPN zamiast koncentrować się na tym za co mu płacą... Jutro zmieni zdanie jak znam życie... - napisał Boniek w mediach społecznościowych.

Animucki prezesem Ekstraklasy jest od 2017 roku, a w tym roku został ponownie wybrany na to stanowisko. Wcześniej przez kilka lat był wiceprezesem ligi. Do tego jest członkiem zarządu European Leagues.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane