Swiatsportu.pl
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERleg

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Brytyjczycy naśmiewają się z Legii Warszawa

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Legia Warszawa stała się obiektem kpin ze strony brytyjskiego portalu fourfourtwo.com. Na stronie portalu pojawił się tekst, w którym wyśmiano decyzję “Wojskowych” sprzed lat. Chodzi o odrzucenie młodego Roberta Lewandowskiego, którego uznano za zbyt słabego, by dołączył do drużyny. Brytyjczycy bezlitośnie wytknęli Legii ten błąd.

  • Legia Warszawa znalazła się niespodziewanie na ustach Brytyjczyków

  • Portal fourfourtwo.com wyśmiał decyzję mistrzów Polski sprzed lat

  • Chodzi o słynną już decyzję o odrzuceniu Roberta Lewandowskiego, którego uznano za zbyt słabego na grę w Legii

Legia Warszawa znalazła się na ustach Brytyjczyków. Wszystko za sprawą artykułu portalu fourfourtwo.com, w którym dziennikarz James Kelly przypomniał, jak polski klub odrzucił Roberta Lewandowskiego. 

Legia Warszawa wyśmiana przez brytyjski portal

Niespodziewany rozgłos na Wyspach Brytyjskich zyskała Legia Warszawa. Mistrzowie Polski zostali bohaterami artykułu portalu fourfourtwo.com. Stołeczny klub jednak wolałby nie dostać takiej “reklamy”, jak ta, która ukazała się na łamach portalu. 

yt łaczy nas piłka

Grzegorz Krychowiak zaskoczony pytaniem o Jerzego Brzęczka

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarz James Kelly poświęcił sporo miejsca Legii Warszawa, pisząc o Robercie Lewandowskim. Przypomniał on, że “Lewy” będąc młodym piłkarzem, został odrzucony przez Legię. W klubie z ul. Łazienkowskiej zupełnie nie poznano się na utalentowanym napastniku.

- Zanim Robert Lewandowski pobił rekord strzelecki Bundesligi, był szczupłym napastnikiem, który wiele lat wcześniej zaczął wybijać się w Lechu Poznań. Sezon 2009/10 był przełomem dla piłkarza, który potem przeszedł do historii futbol - pisze Kelly w swoim artykule, przypominając historię Lewandowskiego.

- Potrzebujesz napastnika i możesz wybrać tylko jednego - Roberta Lewandowskiego lub Mikela Arruabarrenę. Obu piłkarzy nie sposób porównywać, chociaż w Polsce, za sprawą byłego dyrektora sportowego Legii Mirosława Trzeciaka, tak się stało - dodaje dziennikarz fourfourtwo.com.

W Polsce słynne stało się zdanie, które miał swego czasu wypowiedzieć wspomniany Mirosław Trzeciak. “Nie potrzebujemy Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę!” - stwierdził ówczesny dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Brytyjczycy wypominają Legii błąd, jakim było odrzucenie Roberta Lewandowskiego

Dziś wszyscy doskonale pamiętają, że Hiszpan okazał się totalnym niewypałem, a Lewandowski zdominował ligę w barwach Lecha Poznań. Arruabarrena w sezonie 2007/2008 rozegrał sześć spotkań i zdobył zero goli. Lewandowski już rok później miał 14 goli w barwach Lecha. Dwa lata później został królem strzelców z 18 trafieniami i mistrzem Polski.

Dalsza historia obecnego kapitana reprezentacji Polski jest kibicom doskonale znana. Z Lecha przeniósł się on do Borussii Dortmund, a następnie do Bayernu Monachium. Wywalczył m.in. dziewięć razy mistrzostwo Niemiec i wygrał Ligę Mistrzów. W zeszłym roku został wybrany najlepszym piłkarzem świata przez FIFA. 

A co z Mikelem Arruabarreną? Po odejściu z Legii Warszawa w 2009 roku tułał się po hiszpańskich średniakach i chwilę zakotwiczył na Cyprze. Zakończył karierę w 2019 roku. Przez 10 lat gry po odejściu z Warszawy, zdobył łącznie dla kilku klubów 91 goli. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >