Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Polscy kibole zaatakowali fanów Manchesteru United, Anglicy musieli uciekać (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:37

Polscy kibole zaatakowali fanów Manchesteru United, Anglicy musieli uciekać (WIDEO)

tt
screen - twitter.com/@polczyk_foto

Już dzisiaj w Gdańsku odbędzie się finał Ligi Europy, w którym zmierzą się Manchester United i Villarreal CF. Spotkanie z trybun będą mogli obejrzeć kibice, którzy już pojawili się w Gdańsku. We wtorek doszło na ulicach miasta do skandalicznego zdarzenia. Pseudokibice Lechii Gdańsk zaatakowali fanów Manchesteru United, którzy siedzieli spokojnie na terenie ogródka jednego z lokali. Anglicy zmuszeni byli uciekać.

  • Do skandalicznego zajścia doszło we wtorkowy wieczór w Gdańsku

  • Kibice Manchesteru United zostali zaatakowani przez pseudokibiców Lechii Gdańsk

  • Anglicy przyjechali do Polski, by dopingować swoją drużynę w finale Ligi Europy

Skandaliczne zachowanie kiboli kolejny raz przynosi złą reklamę Polsce. Kibole Lechii Gdańsk zaatakowali fanów Manchesteru United, którzy przyjechali do Gdańska, by dopingować swoją drużynę w finale Ligi Europy. Anglicy musieli ratować się ucieczką. 

Kibice Manchesteru United musieli uciekać przed polskimi kibolami

Już dzisiaj w Gdańsku odbędzie się jeden z najważniejszych meczów sezonu piłkarskiego w Europie. Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się wielki finał Ligi Europy. Zmierzą się w nim Manchester United i Villarreal CF.

Już od kilku tygodni wiadomo, że na stadionie będą mogli się pojawić kibice. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi obostrzeń na czas pandemii, będą mogli oni po części zapełnić trybuny. Spotkanie obejrzy 9500 tys. kibiców.

Niestety przed meczem doszło do skandalicznego incydentu. Polscy kibole, bo nie można ich inaczej nazwać, zaatakowali fanów Manchesteru United, którzy zawitali do miasta. Sympatycy “Czerwonych Diabłów” musieli ratować się ucieczką po tym, jak pseudokibice Lechii Gdańsk zaatakowali ich na Długim Targu.

Anglicy siedzieli na terenie jednego z gdańskich lokali. Zachowywali się spokojnie i czasami intonowali klubowe przyśpiewki. W pewnym momencie zostali po prostu zaatakowani przez kiboli Lechii Gdańsk. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci słychać wyraźnie, jak agresorzy wykrzykują “Lechia Gdańsk hooligans”.

Pseudokibice Lechii Gdańsk zaatakowali kibiców z Anglii

Pseudokibice zdemolowali ogródek lokalu, w którym siedzieli kibice Manchesteru United. Fani angielskiego klubu musieli natomiast ratować się ucieczką. “Gazeta Wyborcza” podaje relacje uczestników zdarzenia.

- W ruch poszło szkło. Nie wiedziałem, co się dzieje. Dostałem jakimś odłamkiem. Siedzieliśmy spokojnie, nie umiem zebrać myśli. To był moment - opisuje jeden z angielskich kibiców.

- Po prostu nagle rzucili się na nas z pięściami - dodaje kolejny fan Manchesteru United. Zupełnie nie wiadomo, czemu pseudokibice pomorskiego klubu zaatakowali kibiców z Anglii. Jest to najwyraźniej kolejny popis głupoty polskich kiboli. Całą sytuację można obejrzeć na nagraniu poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane