Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramat podczas meczu w Polsce. Piłkarz zasłabł na boisku
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Dramat podczas meczu w Polsce. Piłkarz zasłabł na boisku

Materiały prasowe/fot. Sebastian Grzeszczyszyn /Gorąca Linia RMF FM

Podczas meczu piłkarskiego pomiędzy zespołami LZS Kruszyna i LZS Burza Lipki w opolskiej klasie A doszło do dramatycznych wydarzeń. Pod koniec spotkania jeden z zawodników drużyny gości nagle zasłabł i upadł na murawę. Konieczna była reanimacja zawodnika a na miejscu szybko zjawiły się służby ratunkowe.

• Do dramatu doszło podczas meczu opolskiej klasy A pomiędzy zespołami LZS Kruszyna i LZS Burza Lipki

• Pod koniec meczu nagle zasłabł 31-letni piłkarz drużyny gości

• Na boisku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które stoczyły walkę o życie piłkarza

Dramatyczny finał miał mecz opolskiej klasy A pomiędzy zespołami LZS Kruszyna i LZS Burza Lipki. Zawodnik tej drugiej drużyny zasłabł tuż przed zakończeniem spotkania. Na miejsce wezwano pogotowie, straż pożarną oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dramat na boisku w opolskiej klasie A

Do dramatycznych scen doszło w trakcie meczu opolskiej klasy A pomiędzy LZS Kruszyna i LZS Burza Lipki. RMF FM podało, że tuż pod koniec spotkania jeden z zawodników tej drugiej drużyny zasłabł i upadł na murawę. 31-letni piłkarz natychmiast otrzymał pomoc.

Jak przekazał RMF FM oficer dyżurny stanowiska kierowania opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, “u 31-letniego zawodnika doszło do zatrzymania krążenia”. Na miejsce wezwano strażaków oraz ratowników pogotowia. Na murawie wylądował także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reanimacja piłkarza trwała podobno aż 45 minut. Na szczęście zakończyła się ona sukcesem. Piłkarz trafił pod opiekę lekarzy.

- Udało się przywrócić czynności życiowe mężczyźnie i śmigłowcem został on przetransportowany do szpitala - przekazał dyżurny w rozmowie z RMF FM.

Kolejny piłkarz walczył o życie na murawie

W ostatnim czasie wzrosła liczba tego typu przypadków na piłkarskich boiskach. Kibice wciąż mają świeżo w pamięci dramat, który rozegrał się w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią Chrisitan Eriksen miał atak serca i lekarze kilka minut walczyli o jego życie.

Wczoraj natomiast informowaliśmy o kolejnym tragicznym zdarzeniu z meczu w Danii. W meczu drugoligowych drużyn Vendsyssel FF i Lyngby BK zasłabł 22-letni Wessam Abou Ali (więcej TUTAJ). Mecz został przerwany przy stanie 1:1.