Swiatsportu.pl
Moussa Dembele Atletico Madryt

DirectoGol

Dramatyczne sceny na treningu Atletico

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

W trakcie treningu Atletico Madryt rozegrały się dramatyczne sceny. Proste, niezbyt wyczerpujące ćwiczenie okazało się fatalne w skutkach dla Moussy Dembele. Francuski piłkarz nagle przewrócił się na plecy i stracił przytomność. Przy koledze natychmiast p

  • Trening Atletico Madryt został przerwany przez niepokojące zdarzenie

  • W trakcie prostego i niewymagającego ćwiczenia Moussa Dembele stracił przytomność

  • Piłkarz doszedł do siebie i opuścił boisko o własnych siłach, ale przechodzi teraz szczegółowe badania

W trakcie przerwy na reprezentacje w klubach prowadzone są zajęcia dla piłkarzy, którzy nie otrzymali powołań do kadry. Podczas jednego z ostatnich treningów Atletico Madryt doszło do fatalnie wyglądającego zdarzenia, w którym jeden z zawodników stracił przytomność. Konkretnie mowa o Moussie Dembele.

Ćwiczenie wydawało się banalnie proste i można przypuszczać, że było jednym z elementów rozgrzewki. Zawodnicy rozciągali się na boisku, będąc pochyleni do przodu. Nagle Francuz przechylił się do tytułu i upadł na murawę, tracąc przytomność. Ta sytuacja wyglądała naprawdę bardzo niepokojąco, tym bardziej że piłkarz nie używał większego nakładu sił.

Piłkarz Atletico Madryt zasłabł w trakcie treningu

Niestety jesteśmy świadkami kolejnego niepokojącego zdarzenia z udziałem piłkarza. Jeszcze kilka tygodni temu rozegrał się prawdziwy dramat z udziałem Patryka Dziczka, ale tym razem chodzi o piłkarza Atletico Madryt.

W trakcie zajęć prowadzonych przez Diego Simeone, Moussa Dembele stracił nagle przytomność. Miało to miejsce podczas wykonywania prostego ćwiczenia, prawdopodobnie będącego elementem rozgrzewki. Francuski pomocnik poczuł się słabo, stracił równowagę i przewrócił się bezwładnie na plecy.

- Moussa Dembele stracił przytomność wywołując przerażenie u wszystkich obecnych na boisku. Służby medyczne natychmiastowo ruszyły zawodnikowi z pomocą – można przeczytać w oficjalnych komunikatach na temat tego zdarzenia.

Zawodnik odzyskał przytomność i nawet był w stanie o własnych siłach opuścić murawę. Teraz Dembele czeka szereg badań, które będą miały na celu wykazać, czy piłkarzowi nie grozi nic poważnego i czy może pozostać czynnym zawodnikiem.

Dramatyczne sceny na treningu. Znamy przyczyny utraty przytomności Moussy Dembele

Moussa Dembele do zespołu Rojiblancos trafił w styczniu tego roku na zasadzie półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu z Olympique Lyon. Do tej pory udało mu się w nowej drużynie rozegrać zaledwie 4 spotkania. Wszystko przez to, że Francuz nie tak dawno przechodził koronawirusa, a jeszcze wcześniej leczył uraz złamania kości ramiennej. Teraz doszło do tego fatalne zdarzenie w trakcie wspomnianego treningu.

Jak wynika z informacji podawanych przez hiszpańskie media, zasłabnięcie pomocnika nie było powiązane z COVID-em 19. U piłkarza miało dojść do nagłego spadku ciśnienia tętniczego krwi.

24-latek, który obecnie czuje się już dobrze. Na ten moment ma przechodzić szczegółowe badania, które dokładnie pozwolą zdiagnozować przyczyny zasłabnięcia. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego i Dembele będzie mógł bez żadnych przeciwwskazań powrócić do gry.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski na Euro 2020

Piłka nożna

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

Czytaj więcej >
Euro 2020 Holandia Austria

Piłka nożna

Holandia w 1/8 finału. Pewne zwycięstwo nad Austrią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski dudek

Piłka nożna

Jerzy Dudek mocno o Paulo Sousie. "Popełnił kardynalny błąd"

Czytaj więcej >
Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Czytaj więcej >
Euro 2020 Polska Słowacja piosenki

Piłka nożna

Śpiewnik polskiego kibica. Te utwory zagrzewają Biało-Czerwonych do walki

Czytaj więcej >