Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramatyczne wyznanie piłkarza Legii. "Gdyby nie futbol, siedziałbym w więzieniu"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

Dramatyczne wyznanie piłkarza Legii. "Gdyby nie futbol, siedziałbym w więzieniu"

EN 01490524 0021
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa przegrała w czwartek z Napoli 0:3 w wyjazdowym meczu Ligi Europy. Jeden z najważniejszych piłkarzy drużyny Czesława Michniewicza, Josue, porozmawiał z klubową stroną internetową “Wojskowych”. Portugalczyk wyznał m.in. prawdę o swoim trudnym dzieciństwie. 

  • Legia Warszawa przegrała z SSC Napoli 0:3 w wyjazdowym meczu Ligi Europy

  • Kibiców wstrząsnęła nie tylko wysoka porażka, ale i wyznanie Josue, pomocnika "Wojskowych"

  • Portugalczyk w wywiadzie dla klubowej strony internetowej zdradził, że ma za sobą bardzo trudne dzieciństwo

Legia Warszawa doznała w czwartek pierwszej porażki w rozgrywkach Ligi Europy. W starciu z Napoli nie pomógł nawet świetnie dysponowany w ostatnich miesiącach Josue, który szybko wyrósł na lidera linii pomocy. Jak się okazuje, 31-latek nie miał łatwego życia, nim trafił do Warszawy.

Legia Warszawa doznała pierwszej porażki w Lidze Europy

Legia Warszawa nie dała rady SSC Napoli w wyjazdowym meczu Ligi Europy. Mistrzowie Polski przez znaczną część meczu wyłącznie się bronili, a bramek nie tracili dzięki fantastycznej grze Cezarego Miszty. Młody bramkarz jednak w końcu skapitulował, a Napoli wygrało 3:0 (więcej TUTAJ).

Legioniści tym samym doznali pierwszej porażki w europejskich rozgrywkach. Mimo to nadal pozostają na pozycji lidera swojej grupy. Rywale jednak znacznie się do nich zbliżyli, o czym przeczytacie więcej w tym miejscu

“Wojskowym” w starciu z Napoli nie pomógł nawet Josue. Portugalczyk od chwili dołączenia do Legii szybko stał się jednym z liderów drużyny. Do tej pory rozegrał już 15 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Piłkarz udzielił ostatnio wywiadu dla oficjalnej strony internetowej Legii Warszawa. 31-latek odpowiedział o nieznanych faktach ze swojego życia. Jak się okazuje, Josue miał bardzo trudne dzieciństwo. 

- Wychowywałem się dosyć w trudnym środowisku, a sytuacja dookoła mnie nie była normalna. Urodziłem się w biednym miejscu (...) Czasem nie jadłem jednego posiłku, czasem przechodziłem przez całe dnie bez niczego w ustach. Tak dorastałem, sytuacja na pewno wywarła na mnie duży wpływ - wyznał pomocnik Legii.

Dramatyczne wyznanie Josue

Portugalczyk zdradził, że przed zejściem na złą drogę uchroniła go tylko i wyłącznie miłość do piłki nożnej. Josue jest przekonany, że gdyby nie zamiłowanie do sportu, mógł skończyć bardzo źle. 

- Gdyby nie futbol, siedziałbym w więzieniu. Serio, ludzie wokół których kręciłem się jako dziecko, są już teraz po wyrokach. Nie miałem możliwości cieszyć się życiem zwykłego dzieciaka - wyznał piłkarz. 

Źródło: legia.com

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane