Swiatsportu.pl
Emilia Ankiewicz koniec kariery

PAWEL SKRABA/East News

Dramatyczny wpis polskiej lekkoatletki. Emilia Ankiewicz zakończyła karierę

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Emilia Ankiewicz reprezentantka polski w biegu na 400 metrów przez płotki zakończyła karierę. Zawodniczka o swoich planach pożegnania ze sportem informowała już kilka miesięcy temu. Teraz ostatecznie przeszła na sportową emeryturę. - Sport to wszystko zweryfikował w sposób brutalny - napisała.

  • Emilia Ankiewicz oficjalnie zakończyła swoją karierę sportową.

  • Polka z decyzją mierzyła się już kilka miesięcy

  • Zawodniczka poinformowała, że powodem jej decyzji były przeciągające się problemy zdrowotne

Emilia Ankiewicz o planach zakończenia kariery informowała już wiosną tego roku. Polka postanowiła jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i powalczyła o swój drugi występ na igrzyskach olimpijskich. Choć dała z siebie wszystko, nie udało jej się wywalczyć przepustki do Tokio.

Srebrny medal Adriana Castro

Adrian Castro ze srebrnym medalem na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

CZYTAJ DALEJ

Emilia Ankiewicz zakończyła karierę

Ostatecznie zawodniczka przegrała z kolejnymi kontuzjami i w środę oficjalnie poinformowała o zakończeniu swojej sportowej kariery. 30-latka podkreśliła, że to najtrudniejsza dzień w jej sportowym życiu.

- Niestety, kariera sportowca trwa bardzo krótko. Zdanie, które w tym momencie czytacie, przed zatwierdzeniem posta usuwałam kilka razy. Muszę to w końcu jednak napisać: oficjalnie kończę swoją przygodę ze sportem - napisała polska płotkarka na Instagramie.

- Niestety - problemy zdrowotne i wiele niesprzyjających okoliczności nie pozwoliły mi zrealizować tych celów - podkreśliła. Przy okazji zaznaczyła, że każdego dnia dawała z siebie wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się podczas biegu.

- Sport to wszystko zweryfikował w sposób brutalny, ale wierzę, że taka nauka mi się przyda w dalszym życiu - zaznaczyła. Jednocześnie wyznała, że nie rozstaje się całkowicie ze sportem i na plan na swoją sportową emeryturę.

Polka przegrała z kontuzjami

Ankiewicz dała się poznać szerszej publiczności podczas mistrzostw Europy w 2016 roku. Awansowała tam do finału biegu na 400 metrów przez płotki i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Rok wcześniej zdobyła srebrny medal na uniwersjadzie w Gwangju.

Swój jedyny występ na igrzyskach olimpijskich zaliczyła w Rio de Janeiro w 2016 roku. Tam dotarła do półfinału. Przy okazji podczas igrzysk ustanowiła swój rekord życiowy 55.89 sekundy i już go nie poprawi.

- Moim największym życiowym szczęściem było to, że mogłam przez te wszystkie lata nazywać się sportowcem. Reprezentować Polskę i walczyć o jak najszybsze przebiegnięcie jednego okrążenia z rozstawionymi płotkami - podkreśliła Ankiewicz.

30-latka na swoim koncie ma także trzy medale mistrzostw Polski: dwa srebrne z 2014 i 2015 roku oraz brązowy z 2013 roku. Do tego jest złotą medalistką mistrzostw Polski z 2018 roku w sztafecie mieszanej 4x400 metrów.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Dziś Polki stoczą trudną walkę o zwycięstwo w grupie. Co da im pierwsze miejsce? O której mecz siatkarek?

  • Niepokojące doniesienia z Włoch. Wojciech Szczęsny miał wypadek, koszmarne godziny polskiego bramkarza

  • Oficjalnie: Zapadła decyzja ws. pracy Vitala Heynena. Wynik na ME już jej nie zmieni, kibice mogą być wściekli