Swiatsportu.pl
Aviva Stadium w Dublinie - stadion Euro 2020

EAST NEWS

Dublin nie zorganizuje Euro 2020. Złe wieści dla reprezentacji Polski

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Potwierdziły się najgorsze doniesienia odnośnie jednego z organizatorów Euro 2020. Niestety, Dublin wycofał się z funkcji współgospodarza mistrzostw Starego Kontynentu. Dla reprezentacji Polski jest to zła wiadomość, gdyż lokalizacja była najważniejszym k

  • Dublin zrezygnował z organizacji Euro 2020

  • To zła wiadomość dla reprezentacji Polski, która miała rozegrać tam dwa mecze

  • Brytyjskie media mają pewne przypuszczenia, co do nowej lokalizacji spotkań naszej kadry

Euro 2020 będzie wyjątkowe, nie tylko ze względu na to, iż odbędzie się w dobie pandemii. Turniej zostanie rozegrany w wielu zakątkach Europy i miało to być wielkie święta na Starym Kontynencie. Niestety koronawiurus nie pozwoli na to, aby faktycznie tak się stało.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Włosi zadeklarowali otwarcie trybun na czas imprezy, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Nie wszystkie kraje mogły zagwarantować wpuszczenie kibiców na stadiony. Dziś Dublin poinformował, że nie wpuści kibiców na trybuny, co eliminuje go z roli współorganizatora, a to stanowi niemały problem dla reprezentacji Polski.

Dublin zrezygnował z organizacji Euro 2020

Już na początku brytyjski dziennik „The Sun” donosił o możliwych problemach Dublina z organizacją Euro 2020. Irlandczycy chcieli być gospodarzem czterech spotkań, które im przydzielona, jednak gorzej było ze spełnieniem wymogu UEFA, jaki jest otwarcie trybun dla kibiców.

Dziś upłynął termin składania deklaracji o otwarciu stadionów. Irlandia swojej nie podpisała i niemal na pewno jest to równoznaczne z odebraniem jej statusu miasta-gospodarza podczas turnieju.

Można spodziewać się, iż w tym temacie odbędą się jeszcze jakieś rozmowy, ale wątpliwe jest, aby UEFA pozwoliła jednemu państwu wyłamać się ze schematu. Najprawdopodobniej spotkania Euro 2020 z Dublina zostaną przeniesione.

Jeszcze wczoraj „The Sun” sugerował, że znakomitym zastępcą Aviva Stadium w Dublinie byłby obiekt Tottenhamu Hotspur w Londynie. Miejscowa policja jednak ma nie wyrażać zgody na to, aby jednego dnia w stolicy Anglii odbywały się dwa spotkania, bowiem jedną z aren mistrzostw Starego Kontynentu będzie już tamtejsze Wembley. Dlatego przypuszczalnie rywalizacja z Irlandii zostanie przeniesiona do Manchesteru na stadion „The Citizens”, czyli Etihad Stadium.

Co z meczami reprezentacji Polski? Manchester wydaję się być dużo lepszą opcją od Londynu

Taka decyzja Irlandczyków może być bardzo niekorzystna dla naszej kadry. PZPN przy wyborze bazy na Euro 2020 za główny czynnik brał właśnie odległość zaledwie 20 kilometrów do Dublina, gdzie reprezentacja Polski miała rozegrać dwa mecze.

Odległość bazy Polaków do Aviva Stadium w stolicy Szmaragdowej Wyspy, wynosi zaledwie 20 kilometrów. W przypadku gry w Manchesterze polscy piłkarze będą mieli do pokonania drogę 310 kilometrów i to aż czterokrotnie, licząc dwie podróże w obie strony. Mimo wszystko Manchester wydaje się być dużo lepszą opcją od Londynu, gdyż od Dublina dzieli go odległość nie nieco ponad 300, a nie prawie 600 kilometrów, jak Londyn.

Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta w ciągu najbliższych kilkunastu dni, aby nowy organizator miał odpowiednią ilość czasu, aby przygotować się od Euro 2020. Niektóre media sugerują nawet, że Polacy mogą zmienić swoją bazę, ale wydaje się to raczej mało prawdopodobne.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Piłka nożna

Lewandowski o szansach Polaków na awans na mundial. "Musimy być czujni"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Kicker Leo Messi

Piłka nożna

Ujawniono zarobki gwiazd Bayernu Monachium. Lewandowski nie ma sobie równych

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

Czytaj więcej >
Arkadiusz Milik Marsylia

Piłka nożna

Wiadomo, kiedy Arkadiusz Milik może wrócić do gry

Czytaj więcej >
Autokar z piłkarzami

Piłka nożna

Autokar z zawodnikami Carabobo FC został ostrzelany przez "antyspołecznych osobników"

Czytaj więcej >