Swiatsportu.pl > Żużel > Fatalny wypadek młodych żużlowców. Mogło dojść do tragedii (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:41

Fatalny wypadek młodych żużlowców. Mogło dojść do tragedii (WIDEO)

Żużel wypadek
FalubazTV/YouTube - screen

Żużel jest w Polsce bardzo popularnym sportem. Być może właśnie dzięki adrenalinie towarzyszącej oglądaniu meczów żużlowych, kibice tak uwielbiają "czarny sport". Jest to jednak również bardzo niebezpieczna dyscyplina, o czym przekonali się dwaj młodzi zawodnicy w czwartkowym spotkaniu III rundy Pucharu Ekstraligi w Zielonej Górze.

  • W miniony czwartek doszło do dramatycznego wypadku w meczu żużlowym

  • W zdarzeniu wzięli udział dwaj młodzi zawodnicy: Jakub Oleksiak i Marcel Juskowiak

  • Obaj żużlowcy z potężnym impetem uderzyli w bandę, co mogło zakończyć się tragicznie

W czwartek miały miejsce zmagania w III rundzie Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cc na stadionie Falubazu w Zielonej Górze, gdzie rywalizowali młodzi zawodnicy. Niestety podczas zawodów doszło do bardzo poważnie wyglądającego wypadku.

Jadący obok siebie Jakub Oleksiak i Marcel Juskowiak zderzyli się po tym jak kontrolę nad swoją maszyną stracił ten pierwszy. Obaj żużlowcy reprezentujący Fogo Unię Leszno z wielką siłą uderzyli o bandę, co z boku wyglądało poważnie. O ile Juskowiak wstał o własnych siłach, o tyle Oleksiak trafił do szpitala.

Żużel: w meczu Pucharu Ekstraligi doszło do poważnego wypadku

Obaj zawodnicy zderzyli się ze sobą już na pierwszym okrążeniu. Jakub Oleksiak chciał wyprzedzić rywala będącego na drugiej pozycji, ale zahaczył o jego tylne koło. W skutek tego stracił kontrolę nad pojazdem.

Niestety, ale jadący za Oleksiakiem Marcel Juskowiak wpadł na swojego przeciwnika, przez co doszło do zderzenia obu maszyn. Obaj zawodnicy z bardzo dużą siłą uderzyli w bandy okalające tor.

Wypadek został nagrany przez kamerę klubowej telewizji falubaz.tv. Patrząc na przerażająco wyglądający wypadek, można się cieszyć, że skończyło się tylko na niewielkich urazach.

Jakub Oleksiak trafił do szpitala

Po chwili z toru o własnych siłach podniósł się Marcel Juskowiak. Młody żużlowiec nie kontynuował jednak zawodów. Tyle samo szczęścia nie miał już drugi uczestnik wypadku. Jakuba Oleksiaka przetransportowano do szpitala z podejrzeniem złamania nogi.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Mateusza Łopuski z Wybrzeża Gdańsk. Drugie miejsce zajął Mateusz Affelt (KS Toruń), a na trzecim stopniu podium uplasował się Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk).

Żużel po raz kolejny pokazał, że jest sportem dla ludzi o mocnych nerwach. Miejmy nadzieję, że do takich zdarzeń będzie dochodziło jak najrzadziej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane