FC Barcelona potwierdza kontuzję Gerarda Pique

FC Barcelona kontuzja
JOSEP LAGO/AFP/East News
  • FC Barcelona po raz kolejny w tym sezonie straciła Gerarda Piqué

• Hiszpański obrońca doznał kontuzji kolana w środowym meczu Pucharu Króla z Sevillą (3:0)

• Trener Ronald Koeman nie będzie mógł skorzystać z 34-latka w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG

FC Barcelona ma kolejne problemy kadrowe. Zdziesiątkowany przez kontuzje zespół w najbliższym czasie będzie musiał radzić sobie bez lidera defensywy Gerarda Piqué. Hiszpan ponownie wypada z gry na dłuższy okres.

34-latek dopiero w połowie lutego wrócił do gry po ponad trzech miesiącach przerwy. Pod koniec listopada Piqué doznał skręcenia trzeciego stopnia więzadła pobocznego oraz częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie.

FC Barcelona mocno osłabiona w najbliższych tygodniach

Początkowo media w Hiszpanii informowały, że obrońca Dumy Katalonii będzie musiał przejść operację. Jednak obyło się bez ingerencji chirurga i po trzech miesiącach rehabilitacji Piqué doszedł do siebie.

Hiszpan w środę wyszedł w pierwszym składzie rewanżowego meczu półfinału Pucharu Króla. Piqué został jednym z bohaterów spotkania, strzelając gola na 2:0 w doliczonym czasie gry, który dał Blaugranie grę w dogrywce.

Losy meczu w na początku dodatkowego czasu gry rozstrzygnął gol Martina Braithwaite'a. W ostatnich minutach Piqué kilka razy leżał na murawie i trzymał się za kolano. Spotkanie dokończył, wyraźnie utykając.

Jeszcze środowe badania przeprowadzone od razu na Camp Nou nie wykazały odnowienia urazu, ale już w czwartek klub poinformował o ostatecznej diagnozie. - Ocena lekarska i testy przeprowadzone dziś rano wykazały, że Gerard Piqué ma skręcenie więzadła pobocznego przyśrodkowego w prawym kolanie - przekazał klub w komunikacie.

Plaga kontuzji w FC Barcelonie

Na razie nie wiadomo kiedy Hiszpan wróci do gry. Klub poinformował jedynie, że decyzja będzie podejmowana na bieżąco, wraz z rozwojem sytuacji. Hiszpańskie media są przekonane, że Piqué czeka co najmniej kilka tygodni przerwy.

Dziennik "AS" donosi, że przerwa hiszpańskiego zawodnika potrwa przynajmniej trzy tygodnie. Zatem trener Ronald Koeman nie będzie mógł z niego skorzystać w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko PSG.

Do tego ominą go przynajmniej cztery spotkania ligowe. 34-latka na pewno zabraknie w starciach z Osasuną, Huescą oraz Realem Sociedad. Wstępne informacje mówią, że ma być gotowy na spotkanie z Realem Valladolid.

Piqué w tym sezonie wystąpił zaledwie 15 razy i strzelił 2 gole. 34-latek jest siódmym zawodnikiem Blaugrany, który zmaga się z kontuzją. Oprócz niego urazy leczą Ronald Araújo, Sergi Roberto, Moussa Wagué, Miralem Pjanić, Philippe Coutinho i Ansu Fati.