Swiatsportu.pl
Grzegorz Krychowiak w barwach reprezentacji Polski

Łączy nas piłka/YouTube

Grzegorz Krychowiak nie zagra z Anglią?

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Bardzo złe wieści z samego rana na temat reprezentacji Polski. Jakub Kwiatkowski przekazał, że Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronwirusa. Takowy otrzymał również sam rzecznik prasowy, który poinformow

  • Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa

  • Występ tego pierwszego nie jest do końca wykluczony, jako że pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest ozdrowieńcem

  • „Pozytywny” okazał się również rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Polski – Jakub Kwiatkowski

Reprezentacja Polski już jutro o godzinie 20:45 zmierzy się z Anglią na legendarnym Wembley. Będzie to pierwszy sprawdzian Paulo Sousy z tak poważnym rywalem. Niestety „Biało-czerwoni” wystąpią w mocno osłabionym składzie, gdyż kontuzji w meczu z Andorą nabawił się Robert Lewandowski i jego występ przeciwko „Synom Albionu” jest wykluczony.

Jeszcze gorsze wieści gruchnęły dziś z samego rana. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, przekazał, że on sam oraz dwóch piłkarzy, a konkretnie Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowksi otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Koszmar reprezentacji Polski trwa. Kolejne osłabienia przed meczem z Anglią

Wydawałoby się, że gorzej przed starciem z Anglią być już nie może. Najpierw na początku zgrupowania koronawirus wyeliminował z gry Mateusza Klicha, później w spotkaniu z Andorą urazu doznał Robert Lewandowski, co wydawało się już dwoma bardzo poważnymi ciosami. Na tym jednak nie koniec...

Dziś rano Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Polski przekazał, że w trakcie ostatnich testów piłkarzy i sztabu szkoleniowego naszej kadry, dwóch zawodników otrzymało pozytywne wyniki. Mowa o Grzegorzu Krychowiaku i Kamilu Piątkowskim.

- Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu - napisał Kwiatkowski na Twitterze.

Sam rzecznik również uzyskał pozytywny wynik testu, ale jak przekazał Kwiatkowski, toczy się jeszcze walka, o występ Krychowiaka.

Grzegorz Krychowiak zagra z Anglią?

Pomocnik Lokomotiwu Moskwa przechodził już koronawirusa i jestem ozdrowieńcem. To nie oznacza jednak, że nie mógł się zarazić drugi raz. Niemniej wciąż istnieją szanse na to, że Grzegorz Krychowiak wybiegnie na murawę stadionu Wembley. Jak to możliwe?

Otóż będąc ozdrowieńcem, można otrzymać fałszywie pozytywny wynik testu. U ozdrowieńców podczas wymazu wciąż mogą być obecne resztki genomu wirusa na błonach śluzowych nosogardzieli, co właśnie sprawia, że test może wyjść „dodatni”. Warto jednak pamiętać, iż według naukowców osoby, które przeszły koronawirusa już nie zarażają, dlatego „Krycha” teoretycznie nie stanowiłby żadnego zagrożenia dla innych.

Jak zapowiedział Jakub Kwiatkowski, PZPN podjął już rozmowy z UEFA w sprawie ewentualnego występu Grzegorza Krychowiaka, ale niestety nie należy być do wyniku tych pertraktacji być nastawiony optymistycznie. Europejska federacja dosyć ostrożnie podchodzi do takich przypadków i możliwe, że nie zgodzi się na podjęcie ryzyka, nawet gdy kolejne testy będą ujemne. 

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przekazał, że Grzegorz Krychowiak nie poleci z reprezentacją do Anglii. Jeśli jednak zostanie dopuszczony do spotkania, to na Wyspy uda się prywatnym samolotem. 

Jutrzejsze starcie z reprezentacji Polski z Anglikami rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisję z tego meczu będzie można zobaczyć na kanałach TVP 1 i TVP Sport oraz w serwisie sport.tvp.pl. Z kolej na naszej stronie pojawią się szczegółowe relacje z obu części spotkania.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

  • Kolejny bramkarz awaryjnie powołany do reprezentacji Polski

  • Arkadiusz Onyszko krytykuje Wojciecha Szczęsnego

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Piłka nożna

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Kicker Leo Messi

Piłka nożna

Ujawniono zarobki gwiazd Bayernu Monachium. Lewandowski nie ma sobie równych

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

Czytaj więcej >
Arkadiusz Milik Marsylia

Piłka nożna

Wiadomo, kiedy Arkadiusz Milik może wrócić do gry

Czytaj więcej >
Autokar z piłkarzami

Piłka nożna

Autokar z zawodnikami Carabobo FC został ostrzelany przez "antyspołecznych osobników"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

"Forbes" ujawnił listę najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Lewandowski wysoko

Czytaj więcej >