Halvor Egner Granerud Puchar Świata Żródło: Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

Halvor Egner Granerud zwrócił się do kibiców. Powiedział o stanie swojego zdrowia

13 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Halvor Egner Granerud z powodu zakażenia koronawirusa nie wziął udziału w drugi konkursie indywidualnym na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Media informowały, że zawodnik bardzo ciężko przeszedł chorobę. 24-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do fanów i poinformował ich o swoim stanie zdrowia. Norweg wciąż pozostaje w Niemczech.

  • Halvor Egner Granerud wciąż przebywa w Oberstdorfie po zakażeniu koronawirusem
  • Norweski skoczek zwrócił się do fanów i przekazał informacje na temat swojego stanu zdrowia
  • Wciąż nie wiadomo czy 24-latek wystąpi w konkursach kończących sezon w Planicy

Halvor Egner Granerud jest jednym z największych pechowców i największych przegranych minionych mistrzostw świata w Oberstdorfie. Norweg był wymieniany jako jeden z faworytów, a indywidualnie nie zdobył żadnego medalu.

Nieudana w jego wykonaniu była przede wszystkim pierwsza seria konkursu na normalnej skoczni. Po niej zajmował odległe 16. miejsce i praktycznie pozbawił się szans na medal. W drugiej oddał fantastyczny skok, ale konkurs zakończył na czwartym miejscu.

Halvor Egner Granerud zdradził informacje na temat swojego stanu zdrowia

Norweg nie miał okazji walczyć o medal na dużym obiekcie. Na początku marca Granerud otrzymał pozytywne wyniki testów na koronawirusa i nie mógł wystartować w konkursie indywidualnym oraz drużynowym.

Media informowały, że 24-latek bardzo ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. W sobotę skoczek postanowił zwrócić się do swoich fanów i przekazał im informacje na temat swojego stanu zdrowia.

Nie żyje Konrad Kornek, były bramkarz reprezentacji PolskiNie żyje Konrad Kornek, były bramkarz reprezentacji PolskiCzytaj dalej

- Wciąż jestem w Oberstdorfie i czuję się już dobrze. Zacząłem nawet lekki trening, a ciało dobrze funkcjonowało w ostatnich dniach - napisał Granerud na Instagramie. - Chciałbym podziękować za wszystkie wiadomości, które dostałem przez ostatnie dziesięć dni. To wiele dla mnie znaczy - dodał.

Granerud w niemieckiej miejscowości spędzi jeszcze kilka najbliższych dni. Tamtejsze władze przedłużyły jego kwarantannę z 10 do 14 dni. Wszystko przez to, że Norweg zakaził się brytyjską mutacją koronawirusa i dlatego postanowiono zachować większe środki bezpieczeństwa.

Nie wiadomo czy Granerud zjawi się w Planicy

Kibice wciąż czekają na informacje czy Granerud wystąpi w ostatnich konkursach tego sezonu w Planicy. W ostatniej rozmowie z norweskimi mediami skoczek wyznał, że pojedzie do Słowenii, tylko jeżeli będzie miał okazję wcześniej się przygotować.

Dla samego skoczka występy w Planicy nie mają większego znaczenia. Po tym, jak podjęto decyzję o odwołaniu konkursów Raw Air, stało się jasne, że Norweg został zdobywcą Kryształowej Kuli. 24-latek ma 526 punktów przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem i został zwycięzcą cyklu.

Granerud w Planicy miałby okazję wywalczyć jeszcze małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji lotników. Skoczkowie w Słowenii będą rywalizować od 25 do 28 marca. Na Letalnicy odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł