Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Hit transferowy Miedzi Legnica. Sprowadzili byłego gracza La Liga
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Hit transferowy Miedzi Legnica. Sprowadzili byłego gracza La Liga

imago sportfotodienstEAST NEWS
imago sportfotodienst/EAST NEWS

Miedź Legnica poważnie wzmacnia się przed kolejnym sezonem. Do zespołu z województwa dolnośląskiego trafił właśnie zawodnik o bardzo imponującym, jak na polskie realia CV. Jon Aurtenetxe, były gracz m.in. Athletic Bilbao podpisał dwuletnią umowę. 

  • Miedź Legnica przeprowadziła hitowy transfer

  • Klub Fortuna I Ligi podpisał dwuletnią umowę z byłym piłkarzem Athletiku Bilbao

  • Na polskich boiskach zagra Jon Aurtenetxe, zawodnik, który zagrał m.in. w finale Ligi Europy

  • Jon Aurtenetxe to także były młodzieżowy mistrz Europy z reprezentacją Hiszpanii

Miedź Legnica dokonała właśnie transferu, który można uznać za hit. Do Legnicy przeprowadza się były zawodnik m.in. Athletic Bilbao i Celty Vigo Jon Aurtenetxe. 29-latek w swojej karierze osiągnął imponujące sukcesy.

Miedź Legnica sprowadziła byłego gracza La Liga

Piłkarza z takim CV w polskiej pierwszej lidze nie było już dawno. Miedź Legnica w piątek poinformowała o zakontraktowaniu byłego mistrza Europy do lat 19, a także zawodnika m.in. Athletic Bilbao i Celty Vigo. Nowym piłkarzem ekipy z województwa dolnośląskiego został Jon Aurtenetxe.

29-latek występujący na pozycji środkowego obrońcy podpisał z Miedzią dwuletni kontrakt. W piątek odbyła się oficjalna prezentacja zawodnika. Klub wydał też specjalny komunikat za pomocą mediów społecznościowych i powitał Hiszpana w swoich szeregach.

- Jon, witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w barwach Miedzi! - napisali przedstawiciele siódmej drużyny minionego sezonu Fortuna I Ligi. Aurtenetxe ma pomóc Miedzi w kolejnej kampanii, która rusza już 31 lipca. Trzeba przyznać, że jego CV robi ogromne wrażenie jak na polskie warunki.

Jon Aurtenetxe przygodę z piłką rozpoczynał w Athletiku Bilbao. Z klubem tym dotarł nawet do finału Ligi Europy w 2011 roku. Wówczas jego drużyna przegrała wyraźnie z Atletico Madryt 0:3.

Jon Aurtenetxe może pochwalić się imponującym CV

Aurtenetxe był regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii. W 2011 roku jako podstawowy zawodnik drużyny U-19 sięgnął po mistrzostwo Europy. Na swoim koncie ma także brązowy medal mundialu do lat 17.

Po opuszczeniu Bilbao Jon Aurtenetxe grał także dla Celty Vigo, CD Tenerife, CD Mirandes, SD Amorebieta, Atletico Baleare i Las Rozas CF. Krótko grał także dla szkockiego Dundee FC i australijskiego Adelaide Comets. Nim zaczął tułać się po piłkarskim świecie, zaliczył imponującą liczbę występów w La Liga.

Jon Aurtenetxe na boiskach jednej z najlepszych lig świata zanotował 92 mecze. W La Liga zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst. W Miedzi Legnica zdecydowanie może zostać gwiazdą zespołu, a może nawet całej ligi. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane