Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek pomoże osobom z problemami psychicznymi. Wielki datek Polki
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Iga Świątek pomoże osobom z problemami psychicznymi. Wielki datek Polki

Iga Świątek
Rex Features/East News

Iga Świątek pokazała, że jest nie tylko fantastyczną tenisistką, ale również wspaniałą osobą. Raszynianka zbiera sowite wynagrodzenie za swoje występy, którym postanowiła się podzielić. Polka przekaże bowiem 50 tysięcy dolarów na fundację, która pomaga ludziom z problemami psychicznymi.

Iga Świątek bierze aktualnie udział w turnieju Indian Wells, gdzie radzi sobie znakomicie. Nasza tenisistka zameldowała się w 1/8 finału turnieju, po zwycięstwie z Rosjanką Weroniką Kudermietową (WTA 31), o którym szerzej przeczytacie tutaj.

Mimo że Polka jest pochłonięta grą, to nie przeszkodziło jej w podjęciu bardzo ważnej decyzji. Świątek postanowiła wesprzeć fundację pomagającą osobom z problemami psychicznymi, której przekaże 50 tysięcy dolarów.

Wspaniały gest Igi Świątek. Wielkie serce naszej tenisistki

Wielkie gwiazdy sportu nierzadko pomagają potrzebującym. Nie zawsze o tym wiemy, bo niektórzy sportowcy po prostu o tym nie informują. Iga Świątek jednak postanowiła podzielić się wiadomością, że wesprze fundację pomagającą osobom z problemami psychicznymi.

- Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją nagrodę za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego - zadeklarowała 20-latka.

Co ciekawa nasza najlepsza tenisistka prosi o pomoc w wyborze fundacji, do której wspominana kwota. Internauci mogą podsuwać swoje propozycje w komentarzach.

Polka już jutro zagra w 1/8 finału Indian Wells

Iga Świątek przez pierwsze dwie rundy Indian Wells przeszła niczym "burza". Polka w dwóch setach rozprawiła się Petrą Martić (WTA 45) oraz wspominaną Weroniką Kudermietową (WTA 31).

Teraz naszą zawodniczkę czeka spotkanie z Jeleną Ostapenko (WTA 29). Łotyszka w swoim pierwszym meczu na tym turnieju wygrała 2:0 z Su-Wei Hsieh (WTA 96), ale w drugim seta urwała już jej Julia Putincewa (WTA 43).

Starcie Igi Świątek z Jeleną Ostapenko zaplanowane jest na godz. 20:00 czasu polskiego. W pierwszym bezpośrednim spotkaniu tych zawodniczek górą była Kazaszka. W 2019 roku na Wimbledonie udało jej się wygrać z raszynianką 2:0. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane