Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny w wyjątkowy sposób pożegnał Łukasza Fabiańskiego
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Wojciech Szczęsny w wyjątkowy sposób pożegnał Łukasza Fabiańskiego

EN 01392446 0005
Beata Zawadzka/East News

Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański przez lata walczyli o pozycję bramkarza numer jeden w reprezentacji Polski. W sobotę “Fabian” rozegrał jednak już ostatni mecz w narodowych barwach. Golkiper Juventusu zdecydował się pożegnać swojego kolegę w wyjątkowy sposób.

  • Wojciech Szczęsny zamieścił w sieci wpis, w którym zwrócił się do Łukasza Fabiańskiego

  • Golkiper West Ham United wczoraj rozegrał ostatni mecz w reprezentacji Polski

  • Szczęsny w piękny sposób podziękował swojemu koledze za wieloletnią rywalizację o pozycję bramkarza numer jeden w kadrze

Wojciech Szczęsny pożegnał swojego kolegę i wieloletniego rywala do gry w bramce reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego. 36-latek rozegrał wczoraj ostatni mecz w kadrze. Szczęsny zamieścił z tej okazji w sieci piękny wpis.

Wojciech Szczęsny pożegnał Łukasza Fabiańskiego

Wojciech Szczęsny oglądał sobotnie spotkanie Polski z San Marino z ławki rezerwowych. W pierwszym składzie wyszedł oczywiście Łukasz Fabiański, który tym występem zakończył karierę reprezentacyjną. W 57. minucie zastąpił go Radosław Majecki, a 36-latek przy owacji kilkudziesięciu tysięcy kibiców pożegnał się z Biało-Czerwonymi (więcej TUTAJ).

Polacy wygrali z outsiderem naszej grupy eliminacji MŚ 5:0. Tego dnia jednak wynik zszedł na dalszy plan. Najważniejsze było pożegnanie tak zasłużonego dla naszej reprezentacji gracza, jakim jest Fabiański.

Bohater przyznał w pomeczowym wywiadzie, że jeszcze przed meczem drużyna zgotowała mu piękną niespodziankę w szatni. Przygotowano dla niego specjalny film z udziałem kolegów, który będzie piękną pamiątką. W tej poruszającej chwili pojawili się także najbliżsi 57-krotnego reprezentanta Polski (więcej TUTAJ).

Swoje uznanie dla 36-letniego bramkarza za pomocą mediów społecznościowych wyraziło wielu ludzi polskiej piłki. Nie zabrakło także wpisu właśnie od Wojciecha Szczęsnego, wieloletniego rywala Łukasza Fabiańskiego do gry w bramce Biało-Czerwonych. 

Piękny wpis skierowany do Fabiańskiego

Golkiper Juventusu opublikował na Instagramie wspólne zdjęcie z Łukaszem Fabiańskim. Zobaczyć na nim możemy zawodników jako młodych graczy, jeszcze w barwach Arsenalu. W londyńskim klubie obaj zaczynali wielkie kariery. Do zdjęcia Szczęsny dołączył piękny wpis.

- Łukaszu, długa ta nasza wspólna droga… raz Ty, raz ja i tak na zmianę, ale dzisiaj dzień jest tylko Twój. I choć Twoja skromność nie pozwoli Ci się do tego przyznać, to wiedz, że dla tej reprezentacji byłeś wyjątkowy, tak jak dla mnie wyjątkowa była rywalizacja z Tobą. Dziękuję za każdą wspólną chwilę i za bycie motywacją do ciężkiej pracy! - napisał Szczęsny. 

- Jak co roku od 16 lat, 18 kwietnia czekam na wiadomość - dodał na koniec bramkarz Juventusu. Dlaczego? Mało kto wie, że obaj zawodnicy świętują urodziny tego samego dnia. Dzieli ich oczywiście pięć lat różnicy. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane