Swiatsportu.pl
EN 01392446 0005

Beata Zawadzka/East News

Wojciech Szczęsny w wyjątkowy sposób pożegnał Łukasza Fabiańskiego

10 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański przez lata walczyli o pozycję bramkarza numer jeden w reprezentacji Polski. W sobotę “Fabian” rozegrał jednak już ostatni mecz w narodowych barwach. Golkiper Juventusu zdecydował się pożegnać swojego kolegę w wyjątkowy sposób.

  • Wojciech Szczęsny zamieścił w sieci wpis, w którym zwrócił się do Łukasza Fabiańskiego

  • Golkiper West Ham United wczoraj rozegrał ostatni mecz w reprezentacji Polski

  • Szczęsny w piękny sposób podziękował swojemu koledze za wieloletnią rywalizację o pozycję bramkarza numer jeden w kadrze

Wojciech Szczęsny pożegnał swojego kolegę i wieloletniego rywala do gry w bramce reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego. 36-latek rozegrał wczoraj ostatni mecz w kadrze. Szczęsny zamieścił z tej okazji w sieci piękny wpis.

EN 01496893 0105

Piękna niespodzianka dla Łukasza Fabiańskiego

CZYTAJ DALEJ

Wojciech Szczęsny pożegnał Łukasza Fabiańskiego

Wojciech Szczęsny oglądał sobotnie spotkanie Polski z San Marino z ławki rezerwowych. W pierwszym składzie wyszedł oczywiście Łukasz Fabiański, który tym występem zakończył karierę reprezentacyjną. W 57. minucie zastąpił go Radosław Majecki, a 36-latek przy owacji kilkudziesięciu tysięcy kibiców pożegnał się z Biało-Czerwonymi (więcej TUTAJ).

Polacy wygrali z outsiderem naszej grupy eliminacji MŚ 5:0. Tego dnia jednak wynik zszedł na dalszy plan. Najważniejsze było pożegnanie tak zasłużonego dla naszej reprezentacji gracza, jakim jest Fabiański.

Bohater przyznał w pomeczowym wywiadzie, że jeszcze przed meczem drużyna zgotowała mu piękną niespodziankę w szatni. Przygotowano dla niego specjalny film z udziałem kolegów, który będzie piękną pamiątką. W tej poruszającej chwili pojawili się także najbliżsi 57-krotnego reprezentanta Polski (więcej TUTAJ).

Swoje uznanie dla 36-letniego bramkarza za pomocą mediów społecznościowych wyraziło wielu ludzi polskiej piłki. Nie zabrakło także wpisu właśnie od Wojciecha Szczęsnego, wieloletniego rywala Łukasza Fabiańskiego do gry w bramce Biało-Czerwonych. 

Piękny wpis skierowany do Fabiańskiego

Golkiper Juventusu opublikował na Instagramie wspólne zdjęcie z Łukaszem Fabiańskim. Zobaczyć na nim możemy zawodników jako młodych graczy, jeszcze w barwach Arsenalu. W londyńskim klubie obaj zaczynali wielkie kariery. Do zdjęcia Szczęsny dołączył piękny wpis.

- Łukaszu, długa ta nasza wspólna droga… raz Ty, raz ja i tak na zmianę, ale dzisiaj dzień jest tylko Twój. I choć Twoja skromność nie pozwoli Ci się do tego przyznać, to wiedz, że dla tej reprezentacji byłeś wyjątkowy, tak jak dla mnie wyjątkowa była rywalizacja z Tobą. Dziękuję za każdą wspólną chwilę i za bycie motywacją do ciężkiej pracy! - napisał Szczęsny. 

- Jak co roku od 16 lat, 18 kwietnia czekam na wiadomość - dodał na koniec bramkarz Juventusu. Dlaczego? Mało kto wie, że obaj zawodnicy świętują urodziny tego samego dnia. Dzieli ich oczywiście pięć lat różnicy. 

Łukasz Fabiański Reprezentacja Polski galeria

Najważniejsze momenty Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański w sobotę pożegnał się z reprezentacją Polski. W związku z tym przygotowaliśmy galerię z najważniejszymi momentami w jego przygodzie z kadrą.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: