Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jack Grealish przechodzi do Manchesteru City za potężne pieniądze
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Jack Grealish przechodzi do Manchesteru City za potężne pieniądze

Jack Grealish
JUSTIN TALLIS/AFP/East News

Manchester City przeprowadzi wielki transfer. Nowym zawodnikiem mistrzów Anglii zostanie Jack Grealish. "The Citizens" zapłacą za pomocnika Aston Villi 100 milionów funtów i będzie to pierwszy tak duży ruch w trakcie trwającego okienka transferowego.

  • Manchester City przeprowadzi wielki transfer

  • Mistrzowie Anglii wykupią z Aston Villi Jacka Grealisha

  • Uczestnik Euro 2020 będzie kosztował "The Citizens" 100 milionów funtów

Manchester City zrobi się przed kolejnym sezonem z nadzieją, że jego piłkarze wreszcie sięgną po upragnione zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ostatnio było już bardzo blisko, ale od podopiecznych Pepa Guardioli w finale rozgrywek lepsza okazała się Chelsea.

W osiągnięciu sukcesu "The Citizens" ma pomóc Jack Grealish, który został zakupiony przez mistrzów Anglii za kwotę 100 milionów funtów, tak podaje brytyjski "Daily Mail". Transfer 25-latka ba być już przesądzone, a warto pamiętać, że jeszcze kilka dni temu Anglik był bliżej czerwonej części Manchesteru.

Jack Grealish zostanie piłkarzem Manchesterem City

Transfer Jacka Grealisha do Manchesteru City ma zostać oficjalnie ogłoszony po zakończeniu Euro 2020. Anglik już od dłuższego czasu był rozchwytywany przez czołowe kluby Premier League.

Mówiło się, że pomocnik jest blisko Manchesteru United, ale wolał on jednak wybrać "The Citizens". Chęci sprowadzenia 25-latka miał także Tottenham Hotspur, ale trudno było się spodziewać, że tak utalentowany piłkarz zdecyduje się przejść do zespołu, który nie gwarantuje trofeów, których tak mu brakuje.

Dzięki temu transferowi Grealish stanie się najdroższym brytyjskim graczem w historii, ale tego statusu może zbyt długo nie utrzymać.

Pep Guardiola ma nadzieję na transfer Harrego Kane'a

To ma nie być jedna koniec wielkich transferów Manchesteru City tego lata. Pep Guardiola chciałby, aby do drużyny dołączył Harry Kane, który chce odejść z Tottenhamu Hotspur, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.

Na tak duże transakcje potrzeba dużej ilości pieniędzy, której szejkom co prawda nie brakuje, ale klub ma ponoć być gotowy poświęcić dwóch graczy, aby sprowadzić kapitana reprezentacji Anglii. Z pewnością byłby to droższy transfer, niż Grealisha.

Według "Daily Mail" "The Citizens" są gotowi wysłuchać ofert za Raheema Sterlinga i Riyada Mareza. O ile doniesienia na temat Algierczyka mogą wydawać się prawdziwe, o tyle trudno spodziewać się, aby marząc o Lidze Mistrzów klub, pozbył się swoje najlepszego skrzydłowego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane