Swiatsportu.pl > Sporty walki > Jan Błachowicz jest wściekły po porażce z Teixeirą. Zapowiada szybki powrót
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Jan Błachowicz jest wściekły po porażce z Teixeirą. Zapowiada szybki powrót

fb błachowicz
facebook.com/Jan Błachowicz

Jan Błachowicz przegrał w sobotę walkę w obronie pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Polak musiał uznać wyższość Glovera Teixiery. Na konferencji prasowej po walce “Cieszyński Książę” nie ukrywał swojej frustracji. “Czuję się jak gó**o” - wypalił do dziennikarzy.

  • Jan Błachowicz przegrał w sobotę z Gloverem Teixieirą na gali UFC 267

  • Polak tym samym stracił pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC

  • Na konferencji prasowej po walce z Brazylijczykiem Błachowicz nie krył swojego zdenerwowania

Jan Błachowicz nie krył rozczarowania po porażce z Gloverem Teixeirą. Polak w mocnych słowach powiedział na konferencji prasowej po walce, jak aktualnie się czuje. Błachowicz zapowiada jednak szybki powrót do oktagonu. 

Jan Bałachowicz jest wściekły na siebie po porażce

Jan Błachowicz w sobotę po raz drugi stanął do walki w obronie mistrzowskiego pasa UFC w kategorii półciężkiej. Polak zmierzył się z weteranem MMA Gloverem Teixeirą. Niestety rywal okazał się tym razem zdecydowanie lepszy.

Teixiera od początku narzucił Błachowiczowi swoje warunki i dominował w oktagonie. Brazylijczyk wykorzystał w drugiej rundzie błąd Polaka i użył duszenia. “Cieszyński Książę” zmuszony był odklepać i tym samym przegrał pojedynek. 

W wywiadzie udzielonym na gorąco jeszcze w oktagonie Glover Teixeira zachował się z wielką klasą i w pięknych słowach komplementował Polaka (więcej TUTAJ). Jan Błachowicz natomiast był zupełnie załamany. Upust swoim emocjom dał na konferencji prasowej po walce. 

- Zostawiłem formę w pokoju hotelowym. Nie byłem mistrzem, a teraz Glover nim jest. Muszę przeanalizować, co poszło nie tak. To nie byłem ja, ale nie chcę się tłumaczyć, bo Glover mnie pokonał i każdy to widział. - powiedział polski zawodnik.

- W pierwszej rundzie sprowadził mnie do parteru, ale nie czułem się źle w tej pozycji. Potem powiedziałem sobie, że od drugiej zacznę robić swoje, ale on mi na to nie pozwolił. Sprowadził mnie znowu, a potem poddał. Co mogę powiedzieć? Czuję się jak gó**o i tyle - dodał mocno Błachowicz.

Błachowicz zdradza, kiedy wróci do oktagonu

Mimo porażki Jan Błachowicz nie zamierza robić sobie dłuższej przerwy od MMA. 38-latek zapowiedział, że zamierza szybko ponownie pojawić się w oktagonie. Jego celem jest odzyskanie mistrzowskiego pasa.

- Chcę wrócić w marcu. Glover jest ode mnie starszy o trzy lata, więc mam czas, aby odzyskać pas, co zamierzam zrobić. Najpierw jednak muszę wrócić i wygrać kilka pojedynków - stwierdził. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane