Swiatsportu.pl > Sporty walki > Piękne słowa Glovera Teixeiry o Błachowiczu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Piękne słowa Glovera Teixeiry o Błachowiczu

tt ufc
screen - twitter.com/UFC

Glover Teixeira w sobotę został nowym mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. 42-letni Brazylijczyk pokonał Jana Błachowicza. Po walce pogromca Polaka zachował się z wielką klasą i mówił o swoim rywalu w samych superlatywach. 

  • Glover Teixeira pokonał Jana Błachowicza w walce o pas mistrzowski UFC wagi półciężkiej

  • 42-latek dominował od początku pojedynku i wygrał przez duszenie w drugiej rundzie. Błachowicz musiał się poddać

  • Po walce Brazylijczyk docenił klasę Polaka w wywiadzie

Glover Teixeira pięknie zachował się po walce z Janem Błachowiczem. Brazylijczyk po walce docenił klasę polskiego wojownika. - Jan jest wielkim mistrzem - powiedział nowy mistrz UFC.

Glover Teixeira w pięknych słowach mówi o Błachowiczu

Glover Teixeira i Jan Błachowicz zmierzyli się w sobotę w walce, której stawką był pas mistrzowski UFC w kategorii półciężkiej. Tytułu bronił “Cieszyński Książe” i to on był uważany przez wielu za faworyta. W oktagonie lepszy okazał się jednak 42-letni Brazylijczyk.

Teixeira dominował od początku pojedynku. Już pierwsza runda pokazała, że jest on tego dnia lepszy. W drugiej rundzie Brazylijczyk wykorzystał błąd Błachowicza i “udusił” go. Polak był zmuszony odklepać i tym samym przegrał pojedynek (więcej TUTAJ).

Po walce Glover Teixeira nie posiadał się z radości. W wywiadzie udzielonym tuż po zakończeniu walki nie był w stanie ukryć swoich emocji. Zachował się też z wielką klasą i w pięknych słowach mówił o Janie Błachowiczu.

- Brak mi słów. Chciałbym wam przekazać wiele rzeczy. Długo myślałem nad tym, co powiem po walce, ale wciąż nie umiem tego zrobić. Łamię zasady. Mam 42 lata i wciąż będę je łamał - powiedział Teixeira.

- Jan jest wielkim mistrzem. Kocham go. Wiem, jak ciężko pracuje i na zawsze będę miał do niego szacunek. Ale teraz to ja jestem mistrzem i uwielbiam to uczucie. Ludzie, nigdy się nie poddawajcie. Zawsze walczcie o swoje marzenia. Nie słuchajcie pesymistów, wierzcie w siebie - mówił do widzów. 

Były mistrz uderza w Jana Błachowicza

Nie wszyscy jednak potrafią zachować się z taką klasą, jak nowy mistrz świata wagi półciężkiej UFC. Po porażce Jana Błachowicza oburzający wpis na temat Polaka zamieścił w sieci Jon Jones. Amerykanin wykorzystał tę okazję, by odgryźć się Błachowiczowi. 38-latek wielokrotnie krytykował bowiem Jonesa za jego liczne kłopoty z prawem (więcej TUTAJ).  

 

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane