Swiatsportu.pl > Sporty walki > Były mistrz UFC uderzył w Jana Błachowicza.“Kolejny, który gryzie piach”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Były mistrz UFC uderzył w Jana Błachowicza.“Kolejny, który gryzie piach”

fb błachowicz
facebook.com/Jan Błachowicz

Jan Błachowicz przegrał w sobotę z Gloverem Teixeirą w obronie pasa mistrzowskiego UFC w wadze półciężkiej. Niektórzy są bardzo zadowoleni z takiego wyniku walki. Swojego zadowolenia z porażki Polaka nie ukrywa Jon Jones, były mistrz UFC, którego Błachowicz wielokrotnie krytykował. 

  • Jan Błachowicz przegrał z Gloverem Teixeirą w obronie pasa mistrzowskiego UFC

  • Polak zmuszony był odklepać w drugiej rundzie, gdyż rywal zaczął go dusić

  • Porażka Błachowicza ucieszyła Jona Jonesa, byłego mistrza UFC, który w przeszłości miał zatarg z Polakiem

Jan Błachowicz musi zmierzyć się ze sporą dawką niekoniecznie przychylnych komentarzy po porażce z Gloverem Teixeirą. Na temat Polaka w mocnych słowach wypowiedział się Jon Jones. Amerykanin cieszy się z porażki naszego rodaka.

Jan Błachowicz przegrał z Gloverem Teixeirą

Jan Błachowicz w sobotę po raz drugi stanął do walki w obronie tytułu mistrza UFC w wadze półciężkiej. Polak zmierzył się z weteranem MMA Gloverem Teixeirą. Niestety Brazylijczyk okazał się tym razem lepszy (więcej TUTAJ). 

Teixeira dominował od początku walki. W drugiej rundzie wykorzystał błąd Błachowicza, który próbował uwolnić się z dosiadu i obrócił Polaka na plecy. Następnie użył duszenia, a Błachowicz był zmuszony odklepać.

- Duszenie było dokładne, było na krtani, musiałem odklepać, nie było innej możliwości - powiedział nasz rodak w wywiadzie udzielonym jeszcze w oktagonie (więcej TUTAJ).

Porażka to ogromne rozczarowanie dla Jana Błachowicza. Pojedynek wzbudził ogromne emocje w środowisku UFC i sportów walki. Są osoby, które wyjątkowo cieszą się z przegranej Polaka. 

Jedną z takich osób jest Jon Jones. Były mistrz UFC właśnie w wadze półciężkiej, zamieścił po walce w sieci wpis, w którym uderzył w Polaka. Panowie od dawna nie pałają do siebie sympatią, dlatego Amerykanin skorzystał z okazji, by dopiec naszemu rodakowi. 

Były mistrz UFC uderza w Błachowicza

- Zobacz, co się dzieje, gdy gadasz g***iane rzeczy. Nie skupiasz się na przeciwniku przed Tobą. Kolejny, który gryzie piach - napisał na Twitterze Jones.

Skąd ta niechęć amerykańskiego zawodnika do Jana Błachowicza? Polak w przeszłości wielokrotnie wypowiadał się krytycznie na temat Jonesa i jego problemów z prawem. Amerykanin spowodował m.in. kolizję drogową, w której ucierpiała ciężarna kobieta, a następnie zbiegł z miejsca wypadku. Federacja UFC odebrała mu za to tytuł oraz pas mistrzowski. 

Błachowicz stwierdził także, że Jon Jones przeniósł się z kategorii półciężkiej do ciężkiej, gdyż boi się bezpośredniego starcia z nim. 

 

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane