Swiatsportu.pl > Sporty walki > Jan Błachowicz zapowiada nokaut w najbliższej walce. Polak będzie bronił tytułu
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:54

Jan Błachowicz zapowiada nokaut w najbliższej walce. Polak będzie bronił tytułu

Jan Błachowicz mistrz UFC
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz już 30 października po raz drugi będzie bronił tytułu mistrz świata UFC w wadzie półciężkiej. Polak spotka się w klatce z brazylijskim weteranem, Gloverem Teixeirą. Nasz zawodnik w wywiadzie dla Polsatu Sport opowiedział o swoich przygotowaniach i stwierdził, że jego zdaniem uda mu się znokautować rywala w trakcie tego pojedynku.

  • Jan Błachowicz w sobotę po raz drugi będzie bronił tytuł mistrza UFC

  • Przeciwnikiem Polaka będzie Glover Teixeira, który świetnie radzi sobie podczas walki w parterze

  • Nasz mistrz jednak jest przekonany o tym, że uda mu się znokautować przeciwnika w drugiej lub trzeciej rundzie

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej 26 września 2020 roku, kiedy pokonał Amerykanina Dominicka Reyesa. W marcu tego roku Polak obronił tytuł wygrywając pojedynek z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Teraz nasz mistrz MMA po raz drugi będzie bronić swojego pasa, a jego rywalem 30 października będzie Brazylijczyk Glover Teixeira. Cieszynianin jest przekonany o swoim zwycięstwie, a nawet znokautowaniu przeciwnika.

UFC: Rywal Polaka wygrał swoje ostatnie pięć walk z rzędu

Weteran z Brazylii wcale może nie być takim łatwym rywalem Jana Błachowicza. Glover Teixeira może obecnie pochwalić się serię pięciu wygranych z rzędu, z czego trzy odniósł przez poddanie.

41-latek miał już szansę zostania mistrzem UFC w 2014 roku. Teixeira jednak przegrał z ówczesnym mistrzem Jonem Jonesem. Amerykanin zwyciężył przez jednogłośną decyzją. Dla Brazylijczyka pojedynek z Polakiem ze względu na wiek będzie ostatnią szansą na zdobycie tytułu.

"Cieszyński Książę" co prawda jest pewny swojej wygranej, ale wcale nie lekceważy swojego przeciwnika.

- Na papierze nie [est lepszy od Adesanyi czy Reyesa, ale pamiętajmy, że zawodnik zawodnikowi nierówny i tak naprawdę to wyjdzie w praniu. Ja tak naprawdę jestem przekonany, że każda moja płaszczyzna mojej walki jest lepsza niż jego, oczywiście podchodzę z szacunkiem, ale jestem pewny swego - powiedział Błachowicz w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jan Błachowicz zapowiada nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie

Pewność siebie pozwala naszemu mistrzowi UFC zapowiadać nokaut w najbliższym pojedynku. Jan Błachowicz podkreślił także, że wyeliminował błędy z przeszłości, co może wskazywać, że w klatce zobaczymy jego najlepszą wersję.

- Tak, kondycja gdzieś tam szwankowała. Wiem, co poszło wtedy nie tak, już tych błędów nie popełniam. Jeśli zajdzie potrzeba będę walczył 25 minut… ale jak sobie gdzieś tam wizualizuję, to widzę tę walkę tak, że nokautuję Glovera w 2 lub 3 rundzie - powiedział Polak w rozmowie z Polsatem Sport.

"Cieszyński Książę" stoczy pojedynek z Gloverem Teixeirą w trakcie gali UFC 267, która odbędzie się w Abu Dhabi. Rozpocznie się ona w sobotę 30 października 2021 roku o 16:00 czasu polskiego. Od 16:30 do 20:00 śledzić będziemy walki w ramach karty wstępnej, zaś po godz. 20:00 do oktagonu wejdą już zawodnicy przypisani do karty głównej. Starcie Polaka z Brazylijczykiem, będące walką wieczoru powinno rozpocząć się około godz. 22:30 czasu polskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane