Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jerome Boateng został skazany za znęcanie się nad byłą partnerką
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Jerome Boateng został skazany za znęcanie się nad byłą partnerką

Jerome Boateng i Robert Lewandowski
kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Jerome Boateng został skazany za znęcanie się nad byłą partnerką. Były gracz Bayernu Monachium i kolega Roberta Lewandowskiego będzie musiał zapłacić surową karę. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Okręgowy w Monachium. Obrońcą miał ugryźć Sherin Senler, a to tylko namiastka, tego, co piłkarz uczynił.

  • Jerome Boateng będzie musiał zapłacić wysoką karę finansową za znęcanie się nad byłą partnerką

  • Sąd Okręgowy w Monachium nakazał piłkarzowi wypłacić odszkodowanie w wysokości 1,8 mln euro

  • Do zdarzenia miało dojść latem 2018 roku, kiedy para przebywała z dziećmi na wakacjach

Jerome Boateng, czyli były piłkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, a obecnie obrońca Olympique'u Lyon usłyszał został oskarżony przez byłą partnerkę Sherin Senler o znęcanie się nad nią. Kobieta pierwszy raz posądziła partnera o przemoc już w 2015 roku.

Piłkarz miał dopuścić się takiego czynu latem 2018, kiedy para wraz z dziećmi spędzała wakacje na Karaibach. W czwartek 9 września zawodnik stanął przed Sądem Okręgowym w Monachium i wszystkiemu zaprzeczył. Sędzia mu jednak nie uwierzył i nakazał wypłatę odszkodowania.

Jerome Boateng miał gryźć partnerkę i rzucić ją na ziemię

Opis w akcie oskarżenia wskazywał, że Jerome Boateng "miał uderzyć kobietę, ugryźć ją w głowę, rzucić na ziemię i obrażać". Agencja informacyjna DPA podała, że niemiecki obrońca oskarżony jest również o rzucenie w kobietę szklaną lampą oraz torbą chłodzącą.

Kai Walden, czyli adwokat piłkarza powiedział, że jego klient odrzuca wszystkie oskarżenia. Były gracz Bayernu Monachium tłumaczył, że jego była partnerka stała się wobec niego agresywna po zakończeniu gry w karty. Piłkarz miał być obrażany i uderzony przez kobietę, która upadła na ziemię dopiero po tym, jak ten chciał ją powstrzymać.

Sąd Okręgowy w Monachium nie uwierzył w tłumaczenia Niemca. Boateng i jego adwokat zapewniali, że oskarżony jest niewinny, ale to nie przekonało sędziego.

Sąd nie uwierzył byłemu piłkarzowi Bayernu Monachium i nakazał wypłatę odszkodowania

W związku z tym piłkarz jest zmuszony wypłacić 30 tys. euro, bo tyle zdaniem instytucji Jerome Boateng jest w stanie zarobić jednego dnia, więc sąd wyznaczył piłkarzowi 60 stawek dziennych. Łącznie daje to do zapłaty kwotę 1,8 mln euro. Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku był głośno o innej sprawie związanej z zawodnikiem i jego kolejną byłą partnerką. Polka Kasia Lenhardt została znaleziona martwa 10 lutego w Berlinie. Wszystko wskazuje na jej samobójstwo. Para rozstała się dwa tygodnie przed jej śmiercią.

Jerome Boateng to 76-krotny reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku. Środkowy obrońca spędził w Bayernie Monachium 10 sezonów, przez wiele lat dzieląc szatnie z Robertem Lewandowskim. Defensor z Bawarczykami wywalczył dziewięć tytułów mistrza Niemiec oraz dwie Ligi Mistrzów. Tego lata za darmo przeszedł do Olympique'u Lyon.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane