Swiatsportu.pl > Siatkówka > Finlandia kolejnym rywalem Polaków na mistrzostwach Europy. Znamy datę i godzinę meczu
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:47

Finlandia kolejnym rywalem Polaków na mistrzostwach Europy. Znamy datę i godzinę meczu

Reprezentacja Polski w siatkówce
PZPS.pl

Poznaliśmy kolejnego rywala reprezentacji Polski w siatkówce na mistrzostwach Europy. O ćwierćfinał podopieczni Vitala Heynena powalczą z Finlandią. Skandynawski zespół w swoim ostatnim spotkaniu sprawił niespodziankę, pokonując Turcję. Ustalono także datę i godzinę najbliższego meczu naszych mistrzów świata.

  • W 1/8 finału ME polscy siatkarze zmierzą się z Finlandią

  • W swoim ostatnim spotkanie Finowie pokonali Turcję 3:2

  • Mecz zaplanowano na 11 września

Trwające mistrzostwa Europy jak na razie są bardzo udane dla naszych siatkarze. Biało-Czerwoni w pięciu meczach odnieśli komplet zwycięstw i miejmy nadzieję, że tak pozostanie już do końca turnieju.

Kolejna przeszkoda reprezentacji Polski może nie być jednak łatwa do pokonania. Co prawda drużyna Vitala Heynena będzie dużym faworytem w walce o ćwierćfinał, ale Finlandia w swoim ostatnim spotkaniu pokazał, że jest groźna i potrafi sprawić niespodziankę.

Finlandia — kolejny rywal Polaków na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Finlandii na mistrzostwach Europy rywalizowała w grupie C. Jej rywalami byli Hiszpanie, Holendrzy, Macedończycy, Rosjanie i Turkowie. Ostatecznie drużynie ze Skandynawii udało się zająć czwarte miejsce, za Holandią, Rosją i Turcją.

Finowie przegrali swoje mecze z pierwszą dwójką, ale w obu tych starciach potrafili ugrać rywalom przynajmniej po jednym secie. W ostatnim spotkanie niespodziewanie pokonali Turcję 3:2, co było z ich strony pokazem siły.

Ponadto Finlandia wygrała z Macedonią Północną 3:1 i Hiszpanią 3:0. Dlatego zespół prowadzony przez Joela Banksa nie będzie tak łatwym rywalem, jak niektórzy mogą się spodziewać.

O której i kiedy spotkanie 1/8 finału ME z udziałem reprezentacji Polski?

Teraz nasz zespół z Krakowa przenosi się do Gdańska i jeśli Biało-Czerwonym uda się wygrać, to rozegrają tam również kolejne spotkanie. Obiektem zmagań będzie rzecz jasna tamtejsza Ergo Arena, położona na granicy Gdańska i Sopotu.

Mecz reprezentacji Polski 1/8 finału mistrzostw Europy zaplanowano na 11 września i godz. 20:30. To nie będzie pierwsze spotkanie, które odbędzie się na tym obiekcie tego samego dnia.

Wcześniej, bo godz. 17:30 siatkarze Rosji zagrają z ostatnim grupowym rywalem Polaków, czyli Ukrainą. Dzień później, 12 września w Ergo Arenie zostaną rozegrane dwa pozostałe spotkania 1/8 finału, a mianowicie Holandii z Portugalią o godz. 17.30 oraz Serbii z Turcją o godz. 20.30. Gospodarzem reszty meczów tej fazy jest czeska Ostrava.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane