Swiatsportu.pl > Siatkówka > Reprezentant Polski najlepszy na ME 2021 siatkarzy. Nie ma sobie równych w tej statystyce
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:47

Reprezentant Polski najlepszy na ME 2021 siatkarzy. Nie ma sobie równych w tej statystyce

EN 01389169 0145
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze odnieśli komplet zwycięstw w meczach fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Biało-Czerwoni dzięki temu plasują się na pozycji lidera swojej grupy. Jak się okazuje, nasi zawodnicy nie mają sobie równych także w indywidualnych statystykach. 

  • Polscy siatkarze wygrali wszystkie dotychczasowe mecze na mistrzostwach Europy i są liderami grupy A

  • Nasi zawodnicy dominują nie tylko jako drużyna, ale także w statystykach indywidualnych

  • Reprezentanci Polski Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga nie mają sobie równych, jeśli chodzi kolejno o bloki i rozegranie

Polscy siatkarze idą jak burza przez mistrzostwa Europy. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Polacy dominują także w poszczególnych statystykach indywidualnych. Liczby Biało-Czerwonych robią wrażenie.

Polscy siatkarze dominują na mistrzostwach Europy

We wtorek polscy siatkarze odpoczywają od rywalizacji na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni mają za sobą trzy dni meczowe z rzędu. Już jutro zagrają natomiast z Ukrainą.

Polacy są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena wygrała wszystkie dotychczasowe mecze. Nasi siatkarze okazali się lepsi w pojedynkach z Portugalią, Serbią, Grecją i Belgią (więcej TUTAJ).

Polska prowadzi w swojej grupie mistrzostw Europy. Do tej pory nasi zawodnicy stracili tylko punkt, po pięciosetowym boju z Serbami. Mecz, który trzymał w napięciu do ostatniej akcji, rozstrzygnął dopiero tie-break (więcej TUTAJ). 

Jak się okazuje, Polacy dominują nie tylko w klasyfikacji drużynowej. Również, jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, nasi siatkarze nie mają sobie równych. Piotr Nowakowski jest najskuteczniej blokującym zawodnikiem ME 2021!

Nasz środkowy zanotował już 20 bloków w tym turnieju. Jak doskonale dopracował ten element gry, świadczy fakt, że łącznie Polacy dotychczas wykonali 55 skutecznych bloków. Nowakowski zatem brał udział niemal w 50 proc. takich akcji.

33-latek daleko w tyle zostawił konkurencję. Zajmujący drugie miejsce w tej klasyfikacji ex-aequo Hiszpan Borja Ruiz i Bułgar Aleks Grozdanow mają na koncie tylko 12 skutecznych bloków. 

Nowakowski, Drzyzga i Łomacz liderami indywidualnych statystyk

Na tej statystyce nie kończy się dominacja reprezentantów Polski. Również w rozegraniu nasi siatkarze nie mają sobie równych. W czołówce tego elementu gry jest aż dwóch Biało-Czerwonych. 

Liderem jest Fabian Drzyzga, który może się pochwalić 66,67% perfekcyjnego rozegrania. Trzeci natomiast jest Grzegorz Łomacz. Rozgrywa on piłki ze skutecznością 56,25 proc. 

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane