Swiatsportu.pl
EN 01389169 0145

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentant Polski najlepszy na ME 2021 siatkarzy. Nie ma sobie równych w tej statystyce

7 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze odnieśli komplet zwycięstw w meczach fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Biało-Czerwoni dzięki temu plasują się na pozycji lidera swojej grupy. Jak się okazuje, nasi zawodnicy nie mają sobie równych także w indywidualnych statystykach. 

  • Polscy siatkarze wygrali wszystkie dotychczasowe mecze na mistrzostwach Europy i są liderami grupy A

  • Nasi zawodnicy dominują nie tylko jako drużyna, ale także w statystykach indywidualnych

  • Reprezentanci Polski Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga nie mają sobie równych, jeśli chodzi kolejno o bloki i rozegranie

Polscy siatkarze idą jak burza przez mistrzostwa Europy. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Polacy dominują także w poszczególnych statystykach indywidualnych. Liczby Biało-Czerwonych robią wrażenie.

EN 01491122 1543

Cristiano Ronaldo na celowniku przestępców. Dostał poważne ostrzeżenie

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze dominują na mistrzostwach Europy

We wtorek polscy siatkarze odpoczywają od rywalizacji na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni mają za sobą trzy dni meczowe z rzędu. Już jutro zagrają natomiast z Ukrainą.

Polacy są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena wygrała wszystkie dotychczasowe mecze. Nasi siatkarze okazali się lepsi w pojedynkach z Portugalią, Serbią, Grecją i Belgią (więcej TUTAJ).

Polska prowadzi w swojej grupie mistrzostw Europy. Do tej pory nasi zawodnicy stracili tylko punkt, po pięciosetowym boju z Serbami. Mecz, który trzymał w napięciu do ostatniej akcji, rozstrzygnął dopiero tie-break (więcej TUTAJ). 

Jak się okazuje, Polacy dominują nie tylko w klasyfikacji drużynowej. Również, jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, nasi siatkarze nie mają sobie równych. Piotr Nowakowski jest najskuteczniej blokującym zawodnikiem ME 2021!

Nasz środkowy zanotował już 20 bloków w tym turnieju. Jak doskonale dopracował ten element gry, świadczy fakt, że łącznie Polacy dotychczas wykonali 55 skutecznych bloków. Nowakowski zatem brał udział niemal w 50 proc. takich akcji.

33-latek daleko w tyle zostawił konkurencję. Zajmujący drugie miejsce w tej klasyfikacji ex-aequo Hiszpan Borja Ruiz i Bułgar Aleks Grozdanow mają na koncie tylko 12 skutecznych bloków. 

Nowakowski, Drzyzga i Łomacz liderami indywidualnych statystyk

Na tej statystyce nie kończy się dominacja reprezentantów Polski. Również w rozegraniu nasi siatkarze nie mają sobie równych. W czołówce tego elementu gry jest aż dwóch Biało-Czerwonych. 

Liderem jest Fabian Drzyzga, który może się pochwalić 66,67% perfekcyjnego rozegrania. Trzeci natomiast jest Grzegorz Łomacz. Rozgrywa on piłki ze skutecznością 56,25 proc. 


Źródło: sport.pl

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: