Swiatsportu.pl > Fabian Drzyzga

Fabian Drzyzga

Fabian Drzyzga - polski siatkarz występujący na pozycji rozgrywającego. Dwukrotny mistrz świata oraz medalista mistrzostw Europy.

Paweł Zagumny
19.03.2022 07:58 Paweł Zagumny nie jest zadowolony z gry Fabiana Drzyzgi na ME

Paweł Zagumny to prawdopodobnie najlepszy rozgrywający w historii reprezentacji Polski. Jego następcy mają niełatwe zadanie, aby mu dorównać. Właśnie zdaniem "Gumy" problemy z tym miał na ostatnich mistrzostwach Europy Fabian Drzyzga. Zdaniem mistrza świata z 2014 roku, nasz rozgrywający nie do końca wykorzystał potencjał kolegów na zakończonym w ostatni weekend turnieju. Paweł Zagumny skomentował postawę Fabiana Drzyzgi na MERozgrywający powiedział również, że cztery lata pracy do wystarczający czas, mając na myśli przyszłość Vitala Heynena Zdaniem "Gumy" zespół wciąż stać na wielkie wyniki, a w tym sezonie po prostu nie udało im się zrealizować zakładanych celówWrześniowe mistrzostwa Europy reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła z brązowym medale. Biało-Czerwoni powtórzyli zatem wynik z mistrzostw Starego Kontynentu rozegranych w 2019 roku. Podobnie jak wtedy tak i teraz pierwszym rozgrywającym naszego zespołu był Fabian Drzyzga. Paweł Zagumny jest zdania, że jego następca prezentował się jak dwukrotny mistrz świata, ale zabrakło w jego wykonaniu "kropki nad i", która być może przechyliłaby szalę zwycięstwa na swoją korzyść. "Guma" na łamach "Przeglądu Sportowego" podzielił się swoim spostrzeżeniem, wedle którego w zespole "nie ma już tak bezgranicznej miłości do trenera, jaką wiedzieliśmy w poprzednich sezonach".

EN 01493763 0025
19.03.2022 07:51 Fabian Drzyzga zdradził, co miało wpływ na klęskę Polaków na igrzyskach

Siatkarze reprezentacji Polski byli jednymi z faworytów do złotego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni niespodziewanie zakończyli jednak udział w turnieju już w ćwierćfinale. Fabian Drzyzga, członek naszej drużyny po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego udzielił wywiadu dla WP SportoweFakty. Rozgrywający zdradził, co miało wpływ na słabszy występ Polaków.Siatkarze reprezentacji Polski już na ćwierćfinale zakończyli udział w igrzyskach olimpijskich w TokioDla naszych zawodników, jak i kibiców było to wielkie rozczarowanie, gdyż czekamy na medal olimpijski już od 1976 rokuFabian Drzyzga w rozmowie z WP SportoweFakty zdradził, co mogło mieć negatywny wpływ na wynik Biało-Czerwonych w TokioSiatkarze reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio odpadli już w ćwierćfinale. Dla kibiców i samych zawodników było to ogromne rozczarowanie. Fabian Drzyzga w rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdecydował się na analizę słabszego występu naszej kadry.

Projekt bez tytułu (8)
19.03.2022 07:49 Fabian Drzyzga broni swojej żony. Mocne słowa do hejterów

Fabian Drzyzga w niedzielę razem z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. Jego radość z krążka nie trwała jednak długo, a wszystko przez hejterów, którzy zaczęli uderzać w jego żonę. Rozgrywający polskiej kadry w mediach społecznościowych w mocnych słowach stanął w jej obronie.Fabian Drzyzga w niedzielę został brązowym medalistą mistrzostw Europy. Polacy w meczu o trzecie miejsce pokonali Serbię 3:0 i obronili wynik sprzed dwóch lat. Nasz rozgrywający w tym spotkaniu wyszedł w pierwszym składzie.

EN 01389169 0145
19.03.2022 07:47 Reprezentant Polski najlepszy na ME 2021 siatkarzy. Nie ma sobie równych w tej statystyce

Polscy siatkarze odnieśli komplet zwycięstw w meczach fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Biało-Czerwoni dzięki temu plasują się na pozycji lidera swojej grupy. Jak się okazuje, nasi zawodnicy nie mają sobie równych także w indywidualnych statystykach. Polscy siatkarze wygrali wszystkie dotychczasowe mecze na mistrzostwach Europy i są liderami grupy ANasi zawodnicy dominują nie tylko jako drużyna, ale także w statystykach indywidualnychReprezentanci Polski Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga nie mają sobie równych, jeśli chodzi kolejno o bloki i rozegraniePolscy siatkarze idą jak burza przez mistrzostwa Europy. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. Polacy dominują także w poszczególnych statystykach indywidualnych. Liczby Biało-Czerwonych robią wrażenie.

Projekt bez tytułu - 2021-08-12T193647.059
19.03.2022 07:44 Fabian Drzyzga przerwał milczenie. "To moja największa przegrana"

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Tokio odpadła już na etapie ćwierćfinału. Dopiero teraz jeden z liderów naszej kadry, Fabian Drzyzga zdecydował się na zabranie głosu. Nasz rozgrywający podkreślił, że wciąż jest zaufanie w zespole we własne umiejętności i w sztab szkoleniowy.Reprezentacja Polski w siatkówce bez medalu wróciła z igrzysk olimpijskich w TokioKilka dni po ćwierćfinałowej porażce milczenie przerwał Fabian Drzyzga, który podsumował olimpijski występ kadryRozgrywający Biało-Czerwonych zapowiedział walkę na zbliżających się mistrzostwach EuropyReprezentacja Polski siatkarzy po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Tokio nie będzie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek. Biało-Czerwoni, którzy zapowiadali walkę w Japonii o medal olimpijski, ale przegrali w ćwierćfinale z Francją 2:3.