Swiatsportu.pl > Siatkówka > Paweł Zagumny nie jest zadowolony z gry Fabiana Drzyzgi na ME
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Paweł Zagumny nie jest zadowolony z gry Fabiana Drzyzgi na ME

Paweł Zagumny
Grzegorz Jereczek/commons.wikimedia.org/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Paweł Zagumny to prawdopodobnie najlepszy rozgrywający w historii reprezentacji Polski. Jego następcy mają niełatwe zadanie, aby mu dorównać. Właśnie zdaniem "Gumy" problemy z tym miał na ostatnich mistrzostwach Europy Fabian Drzyzga. Zdaniem mistrza świata z 2014 roku, nasz rozgrywający nie do końca wykorzystał potencjał kolegów na zakończonym w ostatni weekend turnieju.

  • Paweł Zagumny skomentował postawę Fabiana Drzyzgi na ME

  • Rozgrywający powiedział również, że cztery lata pracy do wystarczający czas, mając na myśli przyszłość Vitala Heynena

  • Zdaniem "Gumy" zespół wciąż stać na wielkie wyniki, a w tym sezonie po prostu nie udało im się zrealizować zakładanych celów

Wrześniowe mistrzostwa Europy reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła z brązowym medale. Biało-Czerwoni powtórzyli zatem wynik z mistrzostw Starego Kontynentu rozegranych w 2019 roku. Podobnie jak wtedy tak i teraz pierwszym rozgrywającym naszego zespołu był Fabian Drzyzga.

Paweł Zagumny jest zdania, że jego następca prezentował się jak dwukrotny mistrz świata, ale zabrakło w jego wykonaniu "kropki nad i", która być może przechyliłaby szalę zwycięstwa na swoją korzyść. "Guma" na łamach "Przeglądu Sportowego" podzielił się swoim spostrzeżeniem, wedle którego w zespole "nie ma już tak bezgranicznej miłości do trenera, jaką wiedzieliśmy w poprzednich sezonach".

Paweł Zagumny jest nieco zawiedziony grą Fabiana Drzyzgi

Zdaniem Pawła Zagumnego, Fabiana Drzyzgę na mistrzostwach Europy stać było na bardziej kreatywną grę, o czym legenda polskiej kadry wspomniała w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

- Rządził i dzielił tak, jak powinien to robić podwójny mistrz świat. To inteligentny facet i doskonale wie, że jego gra powinna być bardziej nieprzewidywalna dla bloku rywali, a ma przecież pełen wachlarz opcji w ataku do wykorzystania i mocne strzały na każdej pozycji - przyznał 427-krotny reprezentant Polski.

Zagumny zdaje się mieć rację, zwłaszcza kiedy ma się w pamięci jego występy w kadrze. "Guma" wówczas świetnie gubił blok rywali i na dodatek wielokrotnie potrafił zaskakiwać ich skuteczną "kiwką". Tego ze strony Drzyzgi nie tylko na ME, ale także na igrzyskach olimpijskich trochę brakowało. Nasz rozgrywający grał bardzo dobrze, ale nie tak, aby nie mieć do jego postawy żadnych uwag.

Legenda reprezentacji Polski uważa, że Vital Heynen zrobił już, co miał zrobić

Paweł Zagumny w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" podkreślił, że w reprezentacji Polski drzemie ogromny potencjał i wciąż ma ona zawodników zdolnych to największych sukcesów. Jego zdaniem jednak na Vitala Heynena nadszedł już czas.

- Cztery sezony pracy z kadrą to wystarczający okres. Według mnie nie ma już tak bezgranicznej miłości do trenera, jaką wiedzieliśmy w poprzednich sezonach - stwierdził były rozgrywający.

Zagumny dodał, że Biało-Czerwoni potrzebują nowej wizji i kogoś, kto tchnie w nich nowego ducha. To jest równoznaczne z koniecznością zmiany selekcjonera, sprowadzenia kogoś z zewnątrz, kto świeżym okiem spojrzy na zespół. Kilku potencjalnych kandydatów na to stanowisko już jest, o czym szerzej pisaliśmy dla Was m.in. tutaj i tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane